Dzieje sięGłogów

Największy spadek PKB w historii. W powiecie rośnie bezrobocie1 min na czytanie

Fundusz sołecki zawieszony. Rada uznała, że lepiej wydawać pieniądze wprost z budżetu

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w drugim kwartale 2020 r., czyli w okresie lockdownu spowodowanego przez koronawirusa, nasza gospodarka skurczyła się o 8,2 proc.. To najgorszy wynik w historii.

– A to dopiero początek – przewiduje ekonomistka Izabella Cech, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, by dodać, że to bardzo ważne dane również tutaj dla nas – lokalnie. – Wszystkim nam będzie żyło się po prostu gorzej – zauważa.

Radoxim 5

Kogo dotknął kryzys? Mówi wprost – przede wszystkim branże przewozowe, turystyczne, ale i budowlane. – Wiele inwestycji zostało wstrzymanych, inne odwołane. Ludzie ograniczają wydatki – będą mniej budować, mniej remontować – zwraca uwagę.

Zdaniem ekonomistki lepiej będzie, ale kiedy? – Analitycy przewidują, że gospodarka będzie rosła dopiero pod koniec 2022 roku. Pamiętajmy jednak, że to są wstępne prognozy – dodaje.

Niestety w powiecie głogowskim przybywa bezrobotnych. – Sytuacja na rynku pracy się nie poprawia – mówi Sławomir Majewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. Pod koniec lipca mieliśmy już 2283 bezrobotnych.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się