Dzieje sięGłogów

Nasi uczniowie nagrywają reportaż o nowoczesnych technologiach produkcji prądu1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 279

W Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie prężnie działa telewizji GIM TV. Uczniowie po raz kolejny biorą więc udział w projekcie filmowym „Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Temat projektu nie jest łatwy – ma przekonać społeczeństwo do korzystania z nowoczesnych technologii produkcji prądu.

– Jest to szczególnie ważne, bowiem w naszym powiecie i gminie rozpoczęto szereg działań promujących ekologiczne sposoby ogrzewania i produkcji prądu, aby odciążyć nasz środowisko – mówi nauczycielka Alicja Skoczylas.

Radoxim 5

W ramach konkursu filmowego zespół Volty New – bo tak się nazywa na cele tego projektu – przygotował dwuminutowy spot edukacyjny. Jego celem miało być zaprezentowanie mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii znajdujących się w naszym regionie. – Spot ma na celu uświadomienie lokalnej społeczności, jakie korzyści środowiskowe i ekonomiczne daje wykorzystywanie tych źródeł, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych – dodaje pani Alicja.

– Informowanie o korzyściach porównaliśmy do gry w karty, w której mocne argumenty wygrywają. U nas wygrywają atuty, które przemawiają za fotowoltaiką – mówi uczennica Sara Dyk. – To stosunkowo młoda technologia, dlatego tak ważne jest odpowiednie poinformowanie społeczeństwa – podkreśla z kolei Wiktoria Wiśniewska.

A Aleksandra Szymankiewicz zdradza, że w krótkim reportażu nie zabraknie wymienione zostaną też korzyści płynące z ich wykorzystania. –Pokażemy także, że fotowoltaika otacza nas w wielu aspektach życia – mówi dziewczyna.
MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się