Dzieje sięGłogów

Nasze samorządy zakupią łóżko z respiratorem dla szpitala w Bolesławcu2 min na czytanie

Nasze samorządy zakupią łóżko z respiratorem dla szpitala w Bolesławcu

250 tys. zł wygospodarowali samorządowcy z powiatów polkowickiego i głogowskiego, aby wesprzeć zakup łóżka z respiratorem dla szpitala w Bolesławcu. W imieniu wszystkich samorządów umowę z lecznicą podpisała gmina Polkowice. Pomysl i inicjatywa jest wójta gminy Grębocice Romana Jabłońskiego.

– Szpital w Bolesławcu obsługuje naszych mieszkańców w przypadku zachorowania na COVID-19 – mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki. – W momencie podejmowania decyzji mieliśmy informację, że wszystkie respiratory w szpitalu były zajęte, a to urządzenie może uratować życie każdemu z nas – dodaje. Hasło do samorządowej zrzutki na rzecz bolesławieckiego szpitala rzucił wójt gminy Grębocice. Jak powiedział, wcześniej rozmawiał na ten temat z prezesem Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, które współpracuje z bolesławiecką lecznicą. Wsparcie finansowe zaoferowały gminy: Chocianów, Gaworzyce, Grębocice, Polkowice, Przemków i Radwanice oraz powiat polkowicki, a także gminy Kotla i Żukowice z powiatu głogowskiego.

Radoxim 3

– Każdy samorząd dał tyle, ile może – mówi Roman Jabłoński, wójt Grębocic. – Trzeba pomagać szybko, dlatego sfinalizowaniem zakupu łóżka z respiratorem zajęła się gmina Polkowice, która podpisała umowę z dyrekcją szpitala – informuje R. Jabłoński. Jak powiedział Kamil Barczyk, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, przekazane środki będą przeznaczone na utworzenie stanowiska intensywnej terapii.

– W skład stanowiska wchodzi: łóżko z materacem, szafka przyłóżkowa, respirator, kardiomonitor, monitor do pomiaru rzutu serca, pompa infuzyjna (osiem sztuk), stacja dokująca do pomp, stojak do stacji dokującej, pompy do żywienia, ssak elektryczny, parawan na kółkach – wymienia dyrektor szpitala. Jak dodał, w związku z coraz większą ilością pacjentów wymagających hospitalizacji, ZOZ w Bolesławcu planuje utworzenie jeszcze ośmiu stanowisk intensywnej terapii, z respiratorem.
RED
fot. nadesłane

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się