Dzieje sięGłogów

Nie ma zgody na fotoradar przy ulicy Wojska Polskiego1 min na czytanie

Nie ma zgody na fotoradar przy ulicy Wojska Polskiego

O tej sprawie było głośno na przełomie stycznia i lutego br. Wtedy interweniowaliśmy na wniosek mieszkańców, ale i kierowców. Proponowali, aby przy ostrym zakręcie ulicy Wojska Polskiego, w pobliżu jednostki wojskowej, ustawić fotoradar. Bo jak twierdzili – mimo urządzenia wyświetlającego prędkość aut – te pędzą tam i nie zwalniają. A przecież obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 40 km/h. Często też dochodzi do kolizji.

Urząd Miasta w Głogowie wystosował więc pismo do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Argumentował, że droga jest jedną z najbardziej uciążliwych w mieście. Ruch jest duży. To nic nie dało. – Dostaliśmy odpowiedź, że nie postawią tam fotoradaru – mówi Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta.

W uzasadnieniu czytamy, że GITD jest jest w trakcie realizacji projektu “Zwiększenie skuteczności i efektywności Systemu Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym”. W jego ramach “jednostka naukowo-badawcza” opracowała analizę stanu bezpieczeństwa. I właśnie w tych miejscach w pierwszej kolejności zostaną zainstalowane urządzenia do pomiaru prędkości.

Dalej napisane jest, że w Głogowie takiego fotoradaru się nie planuje. Na razie, bo wniosek miasta został ujęty w wykazie. “Ponowne jego rozpatrzenie będzie mogło nastąpić w przypadku podjęcia decyzji o rozbudowie Systemu Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym”.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się