Dzieje sięGłogów

Nikt nie posprzątał śmieci od świąt.”Płacimy horrendalne pieniądze za ich wywóz”1 min na czytanie

Nikt nie posprzątał śmieci od świąt. "Płacimy horrendalne pieniądze za ich wywóz"

To zdjęcie z podwórka między ulicami Grunwaldzką, Stawną i Słowiańską. A wokół kontenerów sporo rozrzuconych śmieci. Mieszkańcy interweniują. – Taki jest od świąt – mówią. Do tej pory nikt tego nie posprzątał.

– W tym czasie kontenery były opróżniane minimum dwukrotnie. Ani razu odpowiedzialny za to pracownik nie zainteresował się sprzątnięciem widocznych na zdjęciu kartonów. Chyba normalnym jest, że w okresie świątecznym tych kartonów, szczególnie dużych, jest więcej choćby prezenty dla dzieci. Jako mieszkańcy już płacimy horrendalne pieniądze za wywóz śmieci, a wszystko wskazuje na to że te opłaty będą jeszcze większe. Wymaga się od nas segregacji więc segregujemy. W tym przypadku wychodzi na to że mamy tylko obowiązki, a podstawowych już praw i przywilejów już nie – czytamy w wiadomości.

Sprawę zgłosiliśmy do GPK Suez Głogów. – W naszej umowie mamy zawarty wywóz śmieci, a nie ich sprzątanie wokół kontenerów – zwraca po raz kolejny uwagę Zbigniew Rybka, prezes spółki przypominając, że za porządek wokół budynków odpowiedzialne odpowiednie służby – w tym dozorcy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się