Europejska Noc Muzeów już w sobotę. Wpadnij do naszego!

1
1

Już 18 maja odbędzie się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. W tę akcję, od wielu lat, włącza się również Muzeum Archeologiczno Historyczne w Głogowie. Tego dnia będzie można je zwiedzać od godziny 17.00 do 24.00.

Podobnie jak w latach poprzednich, odwiedzający placówkę podczas Nocy Muzeów, mogą liczyć na wiele atrakcji. W tym roku, za sprawą grupy rekonstrukcyjnej przeniesiemy się do XVII wieku. Na zamkowym dziedzińcu będzie można podziwiać pokazy musztry paradnej i bojowej. Zorganizowane zostaną także pokazy i warsztaty szermierki. Ci zaś, którzy nie przepadają za dawnymi militariami, będą mieli okazję podziwiać i nauczyć się XVII-wiecznych tańców dworskich, oraz obejrzeć pokaz żonglerki chorągwiami.

Wiele atrakcji zaplanowano także w zamkowej fosie. Tam obozem rozbiją się żołnierze. Noc Muzeów będzie więc okazją by zapoznać się używanymi przez nich sprzętami i bronią. Także w fosie będzie można również przymierzyć XVII-wieczny strój i odwiedzić warsztaty – kowalskie, tkackie i garncarskie. Najmłodsi uczestnicy Nocy Muzeów będą mogli przekonać się, jak dzieci bawiły się przed wiekami.

Muzeum i Noc Muzeów to oczywiście także, a może przede wszystkim wystawy. W sobotę 18 maja zapraszamy do zwiedzania wystaw – „Pamięć głogowskich kamieni”, „Łódź dłubanka ze zbiorów MAH”, „Ziemia głogowska pełna archeologicznych tajemnic”, „Głogowianie 1945”, „Obrona Głogowa w 1109 roku”, Mieszczaństwo głogowskie przełomu XIX i XX wieku”, „Szable i pałasze żołnierza polskiego 1794 – 1918” oraz „Skarb z Głogowa”. Szczególnie gorąco zachęcamy do oglądania jednej z najcenniejszych pamiątek, jakie zachowały się po dawnym Głogowie czyli obrazu „Święty Hieronim pokutujący”, dla którego powstała w Muzeum Archeologiczno – Historycznym galeria jednego obrazu.

Jak co roku do dyspozycji zwiedzających będzie również zamkowa wieża. Podobnie jak w latach ubiegłych, dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, zaprezentujemy państwu kolejny film z cyklu „Muzeum utracone”.

Tegoroczna Noc Muzeów, w sobotę 18 maja, rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do północy. Zapraszamy.

Podziel się informacją ...
  • 27
  •  
  •  
  •  
  •  
  •