Dzieje sięGłogów

Nocna akcja. Sprawdzali miejsca, gdzie przebywają bezdomni1 min na czytanie

1

W trakcie tych działań, które odbyły się tej nocy (8/9.12.) sprawdzano miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne proponując im pomoc. Udział w nich wzięli policjanci prewencji i dzielnicowi, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie, ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej – Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie oraz żołnierze WOT. –Bezdomni informowani są o możliwościach uzyskania ciepłej odzieży czy posiłku. Jest to szczególnie ważne, gdy niskie temperatury stanowią zagrożenie dla ich zdrowia i życia – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Dlaczego jeśli zauważymy bezdomnych  w miejscach, w których są oni narażeni na wyziębienie i zamarznięcie, nie pozostańmy obojętni.  Informujmy o tym fakcie instytucje pomocowe i policję. – Policjanci stale kontrolują miejsca, w których były lub mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzamy i weryfikujemy każdą informację a każdemu bezdomnemu proponujemy pomoc –dodaje.

Przypominamy, że korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy sygnalizować takie problemy osób bezdomnych i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają takim osobom. KMZB w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.
RED
fot. KPP Głogów

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się