Dzieje sięFotoGłogów

Nowoczesne centrum symulacji medycznej w PWSZ kosztowało miliony [ZDJĘCIA]2 min na czytanie

[ZDJĘCIA] 244

Studenci pielęgniarstwa na PWSZ w Głogowie uczą się zawodu w fantastycznych warunkach. Uczelnia stworzyła dla nich Centrum Symulacji Medycznej za 2,5 mln zł. Centrum to kilka pomieszczeń wyposażonych w nowoczesne urządzenia. Przypominają sale szpitalne, „pacjenci” oddychają, płaczą, mrugają oczami.

– Na tym polega ta nowoczesna metoda edukacji studentów kierunku pielęgniarstwa, żeby uczyć ich w warunkach symulowanych, zbliżonych do rzeczywistych. Są na tyle rzeczywiste, że student ma możliwość kształtowania swoich umiejętności technicznych, praktycznych, ale również kompetencji społecznych – mówi Dorota Milecka, dyrektor Instytutu Medycznego PWSZ w Głogowie. Jak tłumaczy, tutaj studenci uczą się m.in. współpracy ze sobą i relacji z pacjentem. Wyposażenie kilku sal Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej jest dopasowane do różnego poziomu zaawansowania studentów na I, II i III roku.

Radoxim 5

Jak tłumaczy dyrektor Milecka, zajęcia rozpoczynają na trenażerach, przez fantomy do symulatorów wysokiej klasy. Do dyspozycji są symulatory pacjentów dorosłych, dziecka i noworodka. Na realizację projektu głogowska uczelnia zdobyła dofinansowanie unijne ponad 2,5 mln zł. Wkład własny uczelni wyniósł ok. 110 tys. zł. Centrum symulacji służy już przyszłym pielęgniarkom i pielęgniarzom. W PWSZ trwa rekrutacja na studia pielęgniarskie. Z dużym zainteresowaniem.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się