Dzieje sięGłogów

Obiecują, że przebadają na koronawirusa wszystkich w Domu Pomocy Społecznej w Głogowie1 min na czytanie

PILNE! Podejrzenie COVID 19 w DPS! Zbiera się sztab kryzysowy

– Sytuacja jest trudna – wynika ze słów starostów z naszego województwa, którzy po raz kolejny zajęli się problemem epidemii koronawirusa podczas konwentu, oczywiście wideo, Starostów Województwa Dolnośląskiego. Udział w spotkaniu wzięła naczelnik wydziału zdrowia i polityki społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Iwona Drelichowska.

Starosta Jarosław Dudkowiak zwrócił uwagę na to, że od kilku tygodni prosi o pobranie wymazów od podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Głogowie, gdzie przecież mamy ogniska koronawirusa. Niestety do tej pory odpowiedzi nie było. – Pani naczelnik obiecała mi, że niezwłocznie zajmie się sprawą – opowiada.

I faktycznie tak było, bo na kolejny dzień po konwencie do starostwa w końcu dotarł mejl z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu z decyzją – wszyscy zostaną przebadani. W sumie ponad sto osób. – To cieszy, bo przecież walczymy o ich zdrowie i życie. Dziękuję pani naczelnik za pomoc, ale też wszystkim tym, którzy angażują się w DPS-ie – pracownikom i wolontariuszom – dodaje Dudkowiak. Starosta ma nadzieję, że karetka pojawi się tam już na początku tygodnia, by jak najszybciej otrzymać wyniki testów. Choć jak podkreśla obecnie czas oczekiwania wynosi nawet do dziesięciu dni.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się