Dzieje sięGłogów

Oddział wewnętrzny i SOR przepełnione. “Więcej pacjentów niż łóżek”1 min na czytanie

Wyniki testów są ujemne. Dwóch pacjentów z SOR-u nie ma koronawirusa

W Głogowskim Szpitalu Powiatowym w ostatnich dniach doszło do sytuacji, że na oddziałach wewnętrznym i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym jest więcej pacjentów niż przygotowanych miejsc. Ma to związek z awarią tomografu w szpitalu w Lubinie, który odsyła pacjentów do pobliskich szpitali – także do Głogowa – Zaczęło się od awarii tomografu – mówi nam Ewa Todorov, rzecznik prasowa Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Tam badania diagnostyczne nie są wykonywane od 20 kwietnia do odwołania.

– Oddział chorób wewnętrznych jest w pełni obłożony – mamy 49 pacjentów na 47 łóżek. Trzeba było dostawać łóżek w salach. Spowodowane jest to właśnie tym, że w szpitalu w Lubinie nie było przyjęć – nie mogli wykonywać diagnostyki – wyjaśnia rzecznik. – Prosili o to, aby wszystkich pacjentów z ostrymi przypadkami kierować do innych szpitali. Na SOR jest obecnie 16 pacjentów, a mamy zakontraktowanych 7 miejsc – dodaje. Nasz szpital nie jest w stanie przyjmować pacjentów już na oddział wewnętrzny i na SOR. Pacjenci są więc i stąd odsyłani do tych szpitali, gdzie są wolne miejsca. Na pozostałych oddziałach naszego szpitala sytuacja jest pod kontrolą.

Radoxim 5

Ponadto szpital otrzymał informacje o treści: “Wielospecjalistyczny Szpital SPZOZ w Nowej Soli informuje, iż dnia 23 oraz 24 kwietnia 2022 r. w godzinach od 7 do 20 będą trwały prace modernizacyjne w Pracowni Tomografii Komputerowej oraz w Pracowni Rezonansu Magnetycznego”.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się