Dzieje sięFotoGłogów

Odjazdowy Bibliotekarz po raz czwarty. Ruszył rajd rowerowy do Dalkowa. Dopisała pogoda i frekwencja12 min na czytanie

Odjazdowy Bibliotekarz po raz czwarty. Ruszył rajd rowerowy do Dalkowa. Dopisała pogoda i frekwencja 5

I ruszyli – spod Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie tłumy głogowian na rowerach w stronę Dalkowa. Do pokonania mają dystans 17 km, co wcale nie musi być takie proste, bo przecież temperatura jest naprawdę wysoka.

– Jadę po raz pierwszy. Nie przygotowywałem się, jadę z marszu, więc mam nadzieję, że sobie poradzę – żartuje Michał Rzepa (28 l.).

Radoxim 5

Na co dzień na rower wsiada za to Wojciech Zybaczyński (20 l.). – Forma jest! Teren jest trochę górzysty, lecz tutaj nikt nie będzie się przecież ze sobą ścigał – mówi.

Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwa policja. Sylwia Myśliwiec, organizatorka rajdu, przypomina sobie początki tej akcji. – Pomyślała, że to fajny pomysł połączyć miłość do książek z miłością do jazdy na rowerze – nie ukrywa. Opowiada, że rajd budził spore zainteresowanie. – Chyba udział w nim wzięło około 70 osób. Cieszę się, że możemy wspólnie spędzić wolny czas – dodaje.

Na miejsce, czyli do Dalkowa, uczestnicy rajdu dotrą popołudniu. Tam czekać na nich będzie wiele atrakcji m.in. konkursy, zumba, cheerleaderki Chrobrego Głogów, grill a dla dzieci dmuchańcem. Wszyscy mają pomarańczowe koszulki z logo uczelni. Podczas rajdu prowadzona jest także charytatywna zbiórka – zbierają artykuły papiernicze i plastyczne dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej ARKA w Głogowie.
MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się