Dzieje sięGłogów

Ogromna kolejka do endokrynologa! Pacjenci okupują szpital od wielu godzin1 min na czytanie

Ogromna kolejka do endokrynologa! Pacjenci okupują szpital od wielu godzin

Za chwilę, bo od godz. 8, rusza rejestracja pacjentów do programu „Profilaktyka Chorób Tarczycy – Poradnia Endokrynologiczna na terenie Gminy Miejskiej Głogów”. Wolnych jest 78 miejsc, ale w szpitalu w kolejce już czeka blisko setka osób. Rekordzista pan Zenon (70 l.) od wtorku (5.11.) od godz. 17. Jest pierwszy. – Dramat, spędziłem w szpitalu noc – mówi mężczyzna. – Ostatnio się nie załapałem, więc stwierdziłem, że nie ma co kalkulować. Strasznie to męczące – dodaje.

Inni ustawiali się tuż po północy. Przynieśli ze sobą żywność i coś do picia, herbatę w termosach. – Jestem trzecia w kolejce. Muszę się dostać, bo zrobili mi USG, że choruję na tarczycę, ale problem z lekarzami – nigdzie nie mogłam się dostać na kasę chorych, bo czekać trzeba od pięciu do ośmiu lat. Prywatna wizyta kosztuje, nie stać mnie, bo to wydatek w granicach 300 zł – martwi się Irena Smęktała (64 l.).

Na cud liczy też pani Helena (67 l.), która jest tuż przed operacją tarczycy. – Już pociągnęli mnie po kieszeni, więc jak jest okazja skorzystać za darmo, to jestem – rzuca kobieta. Im bliżej rozpoczęcia rejestracji, tym więcej nerwów. Każdy pilnuje swojego miejsca w kolejce. – Nawet do toalety ciężko wyjść, bo człowiek się boi, że ktoś się wtryni nam w kolejkę. Ludzie się kłócą o każde miejsce – zauważa pan Tadeusz (65 l.). Przypomnijmy, że pacjenci okupują szpital na wizyty w dniach 13 i 19 listopada br.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się