Dzieje sięFotoGłogów

Ogromne zainteresowanie wakacyjną akcją! Pani Marta wybrała się z córką: Poznajemy Głogów [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Ogromne zainteresowanie wakacyjną akcją! Pani Marta wybrała się z córką: Poznajemy Głogów [ZDJĘCIA] 16

Udział w wakacyjnej akcji “Lato w twierdzy” cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku – mimo upałów – udział w niej bierze około stu osób. I to każdego dnia. Uczestnicy byli już w kolegiacie, zwiedzili ratusz i podziemia kościoła Bożego Ciała. Odwiedzili siedzibę PSP w Głogowie. Dziś (1.07.) są na Górkowie.

– Mamy też sporo wycieczek wyjazdowych – mówi Dominik Jeton, przewodnik i pracownik Głogowskiego Centrum Informacji Turystycznej. – Byliśmy już w Świętoszowie, gdzie zwiedzaliśmy jednostkę wojskową. Przed nami spływ kajakowy do Nowej Soli – przypomina.

Radoxim 5

– Dzisiaj przejdziemy dawną trasą forteczną. Zobaczymy mostek na którym kiedyś szkolili się saperzy. Ale też chcemy pokazać tor motocrossowy. Znany na całym świecie. Tam na miejscu czekają na nas też pojazdy i broń – oryginalna z czasów II wojny światowej – opowiada.

Marta Michałowicz wybrała się tam z 8-letnią córką. – Po raz pierwszy bierzemy udział w akcji. Jest świetnie. Nawet nie wiedziałam, że Głogów jest tam bogatym pod względem historyczny miastem. Nie wiedziałam, że mamy pomnik upamiętniający ofiary Katynia i Smoleńska – dodawała głogowianka. Plan na kolejny tydzień na plakacie poniżej.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się