Dzieje sięGłogów

Ola i Zuzia to muzyczne talenty. Mają wielkie marzenia2 min na czytanie

Ola i Zuzia to muzyczne talenty. Mają wielkie marzenia

Obie grają na instrumentach od przedszkolaka – doskonalą swój talent w Szkole Muzycznej I i II stopni im. Liszta w Głogowie. Ola gra na skrzypcach, Zuzia na gitarze. – Pamiętam, że wszystko zaczęło się od Golec uOrkiestry – wspomina swoje początki Ola, która podpatrywała grającą na altówce Edytę Golec. – Byłam zafascynowana, ale też za mała na altówkę, więc rozpoczęłam grę na skrzypcach – przypomina sobie, że w kolejnych latach miała okazję zagrać na jednej scenie ze swoimi idolami. – Mam z nimi dobry kontakt. Znamy się. Mogę powiedzieć, że dostała zaproszenie na warsztaty z ich fundacji, czyli zaczerpnęłam tej muzyki góralskiej. Wiele mnie to nauczyło. Fajnie się gra, jeszcze lepiej słucha tej muzyki. Miała z dziesięć lat, gdy śpiewaliśmy wspólnie kolędy. Następnie wystąpiliśmy też na jubileuszu zespołu – dodaje.

Pierwsze sukcesy przyszły szybko. – Był to konkurs w Lesznie. Tuż po nim cała się trzęsłam ze stresu. Udało mi się wtedy zdobyć pierwsze miejsce, więc mam dobre wspomnienia – mówi nam, że to na pewno dodało wiary w swoje możliwości. – Miałam podobnie – wystąpiłam w Zielonej Górze, gdzie zdobyłam wyróżnienie – Zuzia była wtedy w pierwszej klasie szkoły muzycznej. Ostatnio stworzyły duet. I mają za sobą debiut na międzynarodowym konkursie. Mogą pochwalić się 2. miejsce. – Duetem jesteśmy od trzech lat. Oczywiście wkład w to mieli nasi nauczyciele Katarzyna Kuczyńska i Arkadiusz Stachowski. Najważniejsze na konkursach zespołowych jest to, aby bawić się muzyką. A nie ślepo patrzeć się w nuty – są szczęśliwe, że to dało im też miejsce na podium.

Mają plan, by jeszcze w kwietniu pojechać na ogólnopolski konkurs do Kłodzka. Dziewczyny myślą o tym, aby zajmować się muzyką zawodowo. Ola będzie próbowała dostać się na Akademię Muzyczną w Poznaniu. Z kolei Zuzia wymarzyła sobie naukę na akademii w austriackiej miejscowości Graz.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się