Dzieje sięFotoGłogów

Ósmoklasiści piszą egzaminy. Najbardziej obawiają się matematyki6 min na czytanie

Ósmoklasiści piszą egzaminy. Najbardziej obawiają się matematyki 23

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy – potrwają trzy dni. To taka mała matura, bo dziś (25.05.) test z języka polskiego, jutro (26.05.) z matematyki, w czwartek (27.05.) z języka angielskiego. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 10 w Głogowie, gdzie do egzaminu przystąpili uczniowie klasy sportowej. Humory im dopisywały, choć pojawił się również stres.

– Lekki stres jest i nie da się go uniknąć – mówił na Oskar, który uważa, że jest dobrze przygotowany. – Mieliśmy na to przecież osiem lat, w ostatnich miesiącach były powtórki – dodawał, że obawia się trochę matematyki. Podobnie Ewa, która na świadectwie z tego przedmiotu miała trójkę. – Ścisłe przedmioty idą mi gorzej, wolę te humanistyczne – zwracała uwagę.

Marek Groffik, dyrektor szkoły, wierzy, że tym razem ósmoklasistą pójdzie podobnie dobrze, jak w poprzednich latach. – Dla nich to sprawdzian ośmioletniej pracy. Istotna rzecz, bo wyniki liczą się podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej – zaznaczał, że sportowcy to świetnie zdyscyplinowana oraz zdolna młodzież. – Oni każdego dnia mają wszystko uporządkowane – lekcja, trening, czas na naukę – zachwalał.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się