Dzieje sięGłogów

Osoby z zaburzeniami psychicznymi nie będą płacić za terapię1 min na czytanie

Osoby z zaburzeniami psychicznymi nie będą płacić za terapię

Pod Powiatowym Środowiskowym Domem Samopomocy w Głogowie odbyła się konferencja prasowa (24.05.) poświęcona zmianom, które czekają osoby z zaburzeniami psychicznymi od 30 maja. Właśnie od tego dnia za korzystanie z ich usług – tych, które nie są usługami całodobowymi – zostanie zniesiona odpłatność.

– Chcemy dotrzeć do jak najszerszej grupy osób, które mogą korzystać z tej pomocy. W kwietniu zmieniła się ustawa o pomocy społecznej. I ta o ochronie i pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi – mówił Jeremi Hołownia, wicestarosta głogowski.

Szczegóły podawała dyrektor tej placówki. – Prowadzimy terapię dla osób doświadczających niepełnosprawności intelektualnej oraz zaburzeń natury psychicznej. Do tej pory ustawa przewidywała odpłatność za udział w terapii dla osób, które przekroczyły 300 proc. odpowiedniego kryterium dochodowego. Teraz ta odpłatność została zniesiona, co nas bardzo cieszy. Dla tych osób, nawet mała suma jaką trzeba było uiścić za terapię, była kwotą nie do pokonania. Blokowała ich – podkreślała Sylwia Matysiak.

Obecnie udział w zajęciach może brać 60 osób – są wolne miejsca. – Osoba zainteresowana terapią powinna złożyć podanie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub do gminnego ośrodka, bo jesteśmy domem powiatowym. Jeśli jednak są wątpliwości zapraszamy tutaj do nas – dodawała. Oczywiście mówiła, że w PŚDS przestrzegane są obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Można się z nimi skontaktować również pod numerem telefonu: 76 833 94 36.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się