Dzieje sięFotoGłogów

Ostatnia droga śp. Danuty Krahl-Seretnej. Znaną lekarkę żegnały tłumy3 min na czytanie

Ostatnia droga śp. Danuty Krahl-Seretnej. Znaną lekarkę żegnały tłumy 7

Uroczystości pogrzebowe odbyły się dziś (9.11.) w głogowskiej kolegiacie, która wypełniła się po brzegi. – Kochana mamusiu – mówiła drżącym głosem Marta Grycan, córka. – Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci. Chciałam podziękować ci za to, że mogłam stać się lepszym człowiekiem, być twoją córką – dodawała. Przy urnie nie mogło zabraknąć ratowników. Na cmentarz przy ul. Legnickiej, gdzie została pochowana, urnę eskortowały karetki na sygnale.

Danuta Krahl-Seretna pracowała w głogowskim szpitalu od 1968 r. Przez długie lata była fundamentem oddziału intensywnej opieki medycznej, dyżurowała także w pogotowiu ratunkowym. – Nauczyła mnie tego, co w życiu lekarza powinno być najważniejsze – widzenia najpierw człowieka, a później choroby – mówiła nam Małgorzata Wysocka, ordynator oddziału anestezjologi i intensywnej terapii.

Po przejściu na emeryturę pracowała w szpitalu w Żarach, a także dyżurowała m.in. w punkcie doraźnym w Hucie Miedzi Głogów. Jak mówią jej przyjaciele – pracowała do końca, bo ostatni dyżur miała jeszcze przed dwoma tygodniami. Danuta Krahl-Seretna w latach 1990 – 1998 była przez dwie kadencje radną miejską. W roku 2002 za swoją działalność społeczną otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Głogowa.
RED

Podziel się informacją ...
  • 264
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się