Dzieje sięGłogów

Ostrzeżenia i komunikaty w SMS-ie. Pobierz darmową aplikację!1 min na czytanie

Ostrzeżenia i komunikaty w SMS-ie. Pobierz darmową aplikację! 1

Przypominamy mieszkańcom Głogowa o możliwości korzystania z Regionalnego Systemu Ostrzegania. RSO jest darmową i powszechna usługą, umożliwiającą powiadamianie obywateli o zagrożeniach, dostępną m.in. poprzez telefony komórkowe.

Komunikaty i ostrzeżenia rozpowszechniane w ramach RSO podzielone są na następujące kategorie tematyczne: ogólne, meteorologiczne, hydrologiczne, drogowe, stany wód (wodowskazów).

W RSO umieszczane są różnego rodzaju komunikaty, w tym ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne. Ponadto w systemie dostępne są poradniki dotyczące na przykład: jak udzielić pierwszej pomocy, jak zachować się podczas burzy, powodzi czy ataku terrorystycznego.

Dodatkowo, na poziomie regionalnym, przedstawiciele czterech urzędów wojewódzkich (dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego) porozumieli się ze spółką Tauron Dystrybucja w sprawie zasilania systemu w informacje o przerwach w dostawach prądu 
w razie rozległych awarii energetycznych.

Bezpłatna aplikacja mobilna RSO dostępna jest dla poszczególnych systemów operacyjnych (Android, iOS, Windows Phone).

Informacje dotyczące funkcjonowania RSO, możliwość pobrania oraz film informujący jak korzystać z najnowszej wersji aplikacji dostępne są na stronie ministerstwa.

Źródło: DGL

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się