Dzieje sięFotoGłogów

Paczki dla seniorów od miasta i Caritasu. Pomogli wolontariusze!5 min na czytanie

Paczki dla seniorów od miasta i Caritasu. Pomogli wolontariusze! 12

Pod kościołem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głogowie zebrało się dziś (21.12.) sporo potrzebujących. To właśnie dla nich przygotowano chociażby garnek ciepłej zupy. Jednak takich akcji jest więcej. Kolejna to ta wspólna miasta i diecezjalnego Caritasu – paczka dla samotnego seniora. Zapewne radość będzie duża, bo dla wielu z nich to jedyny taki dar przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. W sumie przygotowano 150 paczek.

– Dziękujemy, że przyjęliście nasze zaproszenie – mówił ksiądz Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritasu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. – Po raz kolejny, aby seniorzy naszego miasta, osoby potrzebujące i samotne otrzymają na święta taką paczkę, która pozwoli im przygotować kolację wigilijną. W tej paczce są też życzenia od prezydenta Głogowa, świeca Caritas i opłatek – dodawał.

Prezydent Rafael Rokaszewicz był pod wrażeniem tego ilu wolontariuszy zdecydowało się pomóc i dostarczyć paczki do potrzebujących. – To kolejna akcja skierowana do potrzebujących mieszkańców. Dowozimy zupy do osób starszych będących na kwarantannie lun tych, którzy według zaleceń, nie powinni się za bardzo poruszać. I te akcje związane z paczkami. To co robicie to jest wspaniała rzecz. Są z nami wolontariusz w mundurach i bez mundurów – zwracał się właśnie do nich.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się