Dzieje sięGłogów

Park linowy jest bezpieczny. Niedzielny wypadek dziecka to przypadek3 min na czytanie

Park linowy jest bezpieczny. Niedzielny wypadek dziecka to przypadek 4

Niedzielny wypadek 9-letniej dziewczynki w parku linowym przy ul. Rudnowskiej zaalarmował chyba wszystkich głogowian. Wieść, że dziecko spadło z wysokości okazała się na szczęście plotką. W rzeczywistości do zdarzenia doszło na najniższej trasie zabezpieczonej w pełni siatką. Upadek nie był możliwy. Dziewczynka podczas pokonywania odcinka z przeszkodami najprawdopodobniej potknęła się lub jej noga ześlignęła się z liny i się przewróciła.

Wydarzenie postawiło na nogi wiele osób. Przyjechała karetka, policję o wypadku powiadomił dyspozytor pogotowia ratunkowego, na miejscu pojawił się również zastępca prezydenta Głogowa Piotr Poznański. Dziecko karetka zabrała do szpitala. Tam dowiedzieliśmy się, że 9-latka doznała urazu lewego podudzia. Ale na szczęście okazał się on być niegroźny.

Wiele osób mogło zadawać sobie pytanie o bezpieczeństwo pociech, które chętnie przecież korzystają z popularnego miejsca zabaw, albo o stan techniczny urządzeń. Uspokajamy. Byliśmy dziś w parku. Wszystko jest w należytym porządku.

Park linowy w Głogowie

Niedzielny wypadek 9-letniej dziewczynki w parku linowym okazał się być niegroźny. – Wszystko było sprawdzone, instruktorzy przeszkoleni, trasy sprawdzone pod względem technicznym, dokumentacja też. Wszystko było w porządku. To był po prostu nieszczęśliwy wypadek, który może się zdarzyć i nikt nie jest w stanie go przewidzieć – usłyszeliśmy w Głogowskich Obiektach Usługowych.

Opublikowany przez MyGlogow.pl Wtorek, 30 kwietnia 2019

Wszystko było sprawdzone, instruktorzy przeszkoleni, trasy sprawdzone pod względem technicznym, dokumentacja też. Wszystko było w porządku. To był po prostu nieszczęśliwy wypadek, który może się zdarzyć i nikt nie jest w stanie go przewidzieć – usłyszeliśmy w Głogowskich Obiektach Usługowych.

Jak poinformował Tomasz Stolarek, nadzorujący park linowy kierownik ekipy obsługi trasa w parku została sprawdzona przed sezonem w marcu, nie było żadnych uwag, a atest ma do kwietnia 2020 roku. Ponadto każda trasa jest codziennie sprawdzana przez obsługę, która ma obowiązek tego dokonać i potwierdzić protokołem. Dokumenty są dostępne w parku linowym.

Trudno tu mówić o konkretnej przyczynie niedzielnego zdarzenia, być może była to chwila nieuwagi u dziewczynki. Oczywiście wyprawa do parku linowego nie jest porównywalna z wyprawą do piaskownicy i trzeba się liczyć, że zabawa dziecka wiąże się z odrobiną adrenaliny. I u pociech i u rodziców. Ale jak zapewnia obsługa obiekt jest bezpieczny, nadzorowany i po instruktażu oraz, co jest niezwykle ważne – stosowaniu się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa, można przeżyć fajne chwile. Przed nami majówka, można odetchnąć, że niedzielne zdarzenie było jedynie chwilą stresu. A park będzie znów pełen dzieciaków.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się