Dzieje sięFotoGłogów

Park Sapera będzie gotowy w czerwcu. I będzie też droższy niż planowano [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Park Sapera będzie gotowy w czerwcu. I będzie też droższy niż planowano [ZDJĘCIA] 8

Kwota tej inwestycji wzrosła po końcowych obmiarach – o ponad 320 tys. zł do 2,6 mln zł. Właśnie tyle będzie kosztował remont parku Sapera. Miał być gotowy wiosną, będzie do końca czerwca.

Drugi etap obejmuje wykonane m.in. oświetlenia, remont schodów, zagospodarowanie zieleni i montaż małej infrastruktury i renowację pomnika. Realizacja tego etapu miała kosztować 2 mln 326 tys. zł. Inwestycja miała się zakończyć po 90 dniach. Ale w grudniu znów stanęła. Ratusz tłumaczył, że przez długą procedurę uzgodnień z konserwatorem zabytków dotyczących zmiany słupów i opraw oświetleniowych parkowych oraz trudności spowodowane pandemią COVID-19. Pracownicy chorowali i pojawiły się ograniczenia w dostawach materiałów niezbędnych do realizacji inwestycji. W efekcie zadanie przeszło na ten rok. I od pierwszych dni ruszyło z kopyta.

Radoxim 5

W styczniu przygotowywano szalunki pod budowę nowych schodów i teren pod nasadzenia. Wycięto osiem starych drzew, chociaż projekt zakładał usunięcie 28. Teraz pogoda sprzyja, prace postępują.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się