Dzieje sięGłogów

Pięciu mężczyzn podejrzanych o pobicie nad jeziorem. Jest akt oskarżenia1 min na czytanie

Uciekał fiatem przed policją. Wjechał w pole 2

Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 5 mężczyznom. Głównemu z oskarżonych 35-letniemu mężczyźnie zarzucono, że 2 sierpnia 2020 r. na terenie ośrodka wypoczynkowego w Sławie w woj. lubuskim działając wspólnie i w porozumieniu z 4 współoskarżonymi. “Dokonał pobicia pokrzywdzonego w ten sposób, że wielokrotnie uderzył go rękoma po całym ciele, przy czym posłużył się również ostrym, niebezpiecznym narzędziem w postaci rozbitej butelki tzw. tulipana, którym zadał co najmniej dwa uderzenia w newralgiczne części ciała w bezpośrednim sąsiedztwie tętnicy i żyły szyjnej, czym usiłował dokona jego zabójstwa działając w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia” – napisano na stronie prokuratury.

“Pokrzywdzony w wyniku tych uderzeń doznał m.in. dwóch ran ciętych twarzy i szyi z towarzyszącym uszkodzeniem tkanki podskórnej i mięśni a obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządów ciała na czas powyżej dni 7. Pozostałym 4 oskarżonym prokurator zarzucił , że w trakcie tego zdarzenia dobiegli do pokrzywdzonego, którego następnie kopali po całym ciele, a także bili pięściami po głowie. Trzech z oskarżonych zostało tymczasowo aresztowanych (byli w przeszłości karani sądownie)” – czytamy.

Wobec czwartego zastosowano dozór policji i poręczenie majątkowe. Wobec piątego z mężczyzn dozór policji, który następnie uchylono. Mężczyźni ci (dwaj ostatni) nie byli w przeszłości karani. Oskarżonym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Recydywistom górna granica zagrożenia może być zwiększona o połowę.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się