Faworytami tego spotkania zdecydowanie byli gospodarze i... Siatkarze Chrobrego wrócili bez punktów

13:34, 10.03.2023 Elwira Iżycka Aktualizacja: 13:36, 10.03.2023

Bez większych problemów MKS Będzin pokonał w 25. kolejce Tauron 1. Ligi Chrobrego Głogów 3:0 (25:21, 25:14, 25:18).

Głogowianie jedynie w pierwszej partii próbowali nawiązać równorzędną walkę, ale umiejętności wystarczyło tylko na połowę seta. Później gospodarze systematycznie powiększali przewagę i zwyciężyli 25:21. O wygranej zdecydowały przede wszystkim dobre serwisy oraz gra w obronie.

Jednostronny przebieg miały drugi i trzeci set. Siatkarze z Będzina byli lepsi w każdym elemencie gry i pewnie zainkasowali trzy punkty. Głogowianie natomiast będą ich musieli szukać w następnych meczach, jeżeli myślą o pierwszej "ósemce" w tabeli. A kolejny pojedynek również nie będzie łatwy, bo Chrobrego czeka wyjazd BKS-u Visły Proline Bydgoszcz.