Zamknij
REKLAMA

Nauczyciele z Mechanika zwycięzcami konkursu Zawodowiec Roku 2022

15:02, 15.03.2023 EI Aktualizacja: 17:14, 15.03.2023
Skomentuj

Artur Libner – nauczyciel przedmiotów elektrycznych oraz Alicja Tumanowicz – nauczycielka przedmiotów mechatronicznych w Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie zostali laureatami konkursu Zawodowiec Roku 2022 w branżach elektroenergetycznej i mechatronicznej.

Wręczenie prestiżowych nagród odbyło się dziś (14.03.) w Warszawie. – Całość zorganizowana była w formule oskarowej. Zaproszenia na galę otrzymało po trzech, lub troje, najlepszych nauczycieli w swoich kategoriach i dopiero na miejscu okazało się, kto jest zwycięzcą. I tak się złożyło, że i ja, i koleżanka Alicja Tumanowicz otrzymaliśmy te najwyższe wyróżnienia. No i wieziemy właśnie tę dobrą nowinę do wszystkich kolegów i koleżanek z Mechanika – opowiada Artur Libner. – Na gorąco trudno coś powiedzieć. Emocje są bardzo duże. Była duża konkurencja i bardzo się cieszymy – dodaje.

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie, a partnerem KGHM Polska Miedź S.A.

Zawodowcem Roku 2022 może zostać każdy nauczyciel kształcenia zawodowego – przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu, który cechuje się zaangażowaniem i pasją w pracy, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym oraz posiada szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego. Kandydaci powinni wyróżniać się na tle innych pedagogów, działać na rzecz promocji kształcenia zawodowego, wprowadzać autorskie rozwiązania dydaktyczne i metodyczne w obszarze kształcenia zawodowego, współpracować z otoczeniem społeczno-gospodarczym, w szczególności z pracodawcami i dbać o swój rozwój zawodowy.

Kandydatów ze 100 dziedzin – od budowy i strojenia fortepianów po elektrykę, transport lotniczy i spedycję, zgłaszali dyrektorzy szkół w porozumieniu z Radą Szkoły lub Radą Pedagogiczną, Samorządem Uczniowskim lub Radą Rodziców oraz z pracodawcami współpracującymi ze szkołą.

(EI)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%