Zamknij

Nielegalni imigranci zatrzymanie na krajowej 12 między Wschową a Głogowem. Jechali do Niemiec

10:09, 26.05.2023 . Aktualizacja: 10:27, 26.05.2023
Skomentuj

Dziewięciu nielegalnie przybywających na terenie Polski obcokrajowców 22 maja zakończyło swoją podróż do Niemiec podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów ruchu drogowego na krajowej 12-tce między Wschową a Głogowem. I to w ramach akcji Trzeźwość. Wszyscy podróżujący kierowali się do kolejnego punktu przerzutowego na granicę polsko - niemiecką. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

W miniony poniedziałek (22 maja) wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego monitorowali drogi powiatu wschowskiego w ramach akcji „Trzeźwość”. Tuż po godzinie 5.00 na drodze krajowej nr 12 uwagę wschowskich mundurowych przykuł przejeżdżający ford. Policjanci postanowili sprawdzić co było powodem nierównego toru jazdy - od pobocza do osi jezdni. Wszystko wskazywało, że za kierownicą mógł siedzieć nietrzeźwy kierowca. Postanowili zatrzymać auto do kontroli. Po chwili okazało się, że za kierownicą siedział obywatel Ukrainy, a na tylnych fotelach siedziało ściśniętych ośmiu mężczyzn, obywateli Afganistanu.

Zachowania mężczyzn, ubiór, bagaże, płaszcze przeciwdeszczowe, namioty wskazywały, że nie była to zwykła podróż. W takcie sprawdzeń okazało się, że nawigacja ustawiona była na przejście polsko – niemieckie, gdzie najprawdopodobniej miał odbyć się kolejny etap ich podróży.

- Mężczyźni zostali zatrzymani, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Zatrzymani odpowiedzą za przekroczenie wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej wbrew przepisom ustawy o ochronie granic państwowych oraz usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy polsko - niemieckiej - informuje nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa. 

opr. LUK

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%