Marcel Zdobylak to wychowanek Chrobrego Głogów. 23-letni zawodnik występuje na pozycji prawoskrzydłowego. Zadebiutował w PGNiG Superlidze w 2017 roku. W swoim pierwszym sezonie w 15 występach rzucił 15 bramek. Kolejny rok młody prawoskrzydłowy spędził w pierwszoligowym MKS Real-Astromal Leszno, gdzie miał możliwość nabrać sporo cennego doświadczenia. W sezonie 2019/2020 powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej PGNiG Superligi, a jego kariera zaczęła nabierać tempa.
W kolejnych czterech sezonach do bramki trafiał 275 razy. W ekipie Chrobrego był jednym z głównych egzekutorów rzutów karnych – na swoim koncie ma ich 131. W tarnowskim zespole od nowego sezonu na boisku zastąpi Keisuke Matsuurę i wraz z Aleksandrem Bushkowem będzie tworzyć leworęczny duet na prawym skrzydle.
– Długo się nie zastanawiałem po otrzymaniu propozycji od zarządu klubu, bo myślę, że Tarnów jest świetnym miejscem, aby dalej rozwijać się jako zawodnik. To ambitna drużyna, która zawsze walczy do końca, nigdy nie odpuszcza. Do tego świetnie wspominam atmosferę panującą podczas meczów, jak i klub kibica, który jeździł za drużyną po całej Polsce. Od siebie mogę obiecać walkę o każdy centymetr boiska i, mam nadzieję, wiele pięknych, wspólnie spędzonych chwil. Do zobaczenia na hali! – podsumowuje swoją decyzję Zdobylak.
Kontrakt Marcela Zdobylaka obowiązuje do końca sezonu 2024/2025.
(MK)
Dla jednych prezenty, dla posła rózga
jabyśmy chciały dostać prezent za darmo dla naszej rodziny ale mąż tylko pije i nie daje nic pod choinke
rodzina adamsów
00:36, 2025-12-06
Dla jednych prezenty, dla posła rózga
I kolejni młodzi nierozgarnięci dają się nabrać na fasadę konfederacji zbudowaną na hasłach pseudo wolności gospodarczej. Po roku rządów takiej konfederacji, ci sami młodzi przecierali by oczy ze zdziwienia, jak dali się oszukać i jaki gnój im ta ich partyjka z kraju zrobiła. Drugi ruski mir się niektórym marzy. Porażające. Nie dość, że naiwni, to jeszcze firmują to swoim wizerunkiem.
Holo
00:21, 2025-12-06
Mikołaj potrafi przyłożyć!
Gwiazdor im tak wymiatał i złupał pupsko... aż powiedział przeciwnikowi 5 brzydkich słow i go zpupił
Elf
00:11, 2025-12-06
Wyroki więzienia za atak na głogowski kebab
Jezus maria jakby to zahirek był to bym musiał się umyć ze strachu... na szczęście moja aura pozostanie 🙂
Janek
00:09, 2025-12-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz