Zamknij

Jest potwierdzenie KAS. Gry w salonach w Głogowie miały charakter hazardowy. Co się stanie z automatami?

14:51, 31.05.2023 . Aktualizacja: 15:18, 31.05.2023
Skomentuj

Mamy oficjalną informację Dolnośląskiej Izby Administracji Skarbowej w sprawie dzisiejszej (31.05.) akcji w salonach gier w Głogowie.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, przeprowadzili działania w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu. Do czasu zakończenia czynności nie mogę poinformować o szczegółach przeprowadzonych działań. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Głogowie.

- mówi  Agnieszka Rzeźnicka - Gniadek, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Działania Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu to likwidowanie nielegalnych automatów, blokowanie stron internetowych, prowadzenie postępowań karnych i administracyjnych wobec podmiotów nielegalnie urządzających hazard. KAS zapewnia specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać nielegalne praktyki hazardowe, np. lokalizacje, w których mogą być urządzane gry na automatach: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, [email protected].

- dodaje.

Nielegalne automaty i gotówka – procedura

Po wejściu do lokalu - punktu gier na automatach, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzają eksperyment procesowy pozwalający na określenie charakteru gier rozgrywanych na automatach. W przypadku, kiedy ten charakter gier jest hazardowy, automaty zostają zatrzymane do postępowania karnego skarbowego

- wyjaśnia Agnieszka  Rzeźnicka - Gniadek.

W lokalu, w którym prowadzono nielegalne gry hazardowe sporządzane są protokoły z kontroli i eksperymentu, oględziny oraz przesłuchania świadków, które przekazywane są do wydziału dochodzeniowo-śledczego urzędu celno-skarbowego bądź prokuratury. Wszczynane są postepowania przygotowawcze, które następnie kończą się skierowaniem aktów oskarżenia do właściwych miejscowo sądów.

W przypadku ukarania sprawców prawomocnym wyrokiem przez sąd, zapadają rozstrzygnięcia, co do dowodów rzeczowych - nielegalnych automatów i gotówki. Środki pieniężne wyjęte z automatów oraz te znalezione w lokalach - punktach gier, zostają przekazane na rzecz Skarbu Państwa, a automaty ostatecznie zostają zniszczone.

- podkreśla rzeczniczka.  

W sprawie nielegalnego hazardu zatrzymane zostały dziś trzy osoby: dwie kobiety - prawdopodobnie pracownice salonów oraz jeden mężczyzna. Nad ranem policjanci weszli do jego mieszkania wyważając drzwi. w co najmniej dwóch salonach automaty do gier zostały zabezpieczone i wywiezione przez Służbę Celno - Skarbową. Cała akcja przeprowadzona została w asyście uzbrojonych funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.  

(EI)

 

 
 
 
 
 
(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

JaJa

0 0

Ciekawe w ilu miejscach byli pewnie tam gdzie ktoś nie ma znajomości albo nie daje w łapę
21:36, 31.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanekJanek

0 1

Wszyscy wiedza ale policja ostatnia.. tak samo bylo z konikami na al wolnosci 20pqre lat temu. Przyszedl nakaz i trzeba bylo usunac 22:49, 31.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%