Zamknij

Mieszkańcy bloku przy ul. Obrońców Pokoju w Głogowie piszą petycję do spółdzielni. Nadal jest smród i robactwo

13:29, 05.06.2023 . Aktualizacja: 06:58, 06.06.2023
Skomentuj

Wracamy do tematu. Na ul. Obrońców Pokoju 7C, gdzie w ubiegłym tygodniu znalezione zostały zwłoki właściciela jednego z mieszkań, mimo dezynfekcji wykonanej przez specjalistyczną firmę z Sulechowa, w klatce schodowej nadal czuć fetor rozkładającego się ciała, a do tego pojawiło się robactwo. Mieszkańcy domagają się opróżnienia i gruntownego oczyszczenia lokalu na parterze. 

O sprawie pisaliśmy na potalu myGlogow w piątek. 

Problem nie został rozwiązany. Jak mówią mieszkańcy, forma sprzątająca przyjechała i zdezynfekowała mieszkanie, ale sami pracownicy mieli sugerować, że jednorazowe spryskanie niewiele pomoże. – Że konieczne jest wyniesienie wszystkiego, co znajduje się wewnątrz, gruntowne czyszczenie i kilkukrotna dezynfekcja, żeby zlikwidować ten odór i robaki – podkreślają.

W mieszkaniu nadal pozostają zanieczyszczone rzeczy i mnóstwo insektów, które rozprzestrzeniają się na cały blok. Karaluchy i pluskwy mamy już w mieszkaniach. Części wspólne w bloku – piwnice i klatki, do tej pory nie były zdezynfekowane. Obawiamy się o swoje zdrowie

piszą w piśmie skierowanym do Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze w Głogowie, domagając się uprzątnięcia i zdezynfekowania także przynależnej lokalowi piwnicy, w której zmarłemu zdarzało się nocować i do której chodził m. in. załatwiać potrzeby fizjologiczne.

Jedna z sąsiadek sama kupiła Domestos i szorowaliśmy klatkę

– mówi mieszkanka Obrońców Pokoju 7C.

Dziś rano (5.06.) na miejscu byli policjanci i przedstawiciele spółdzielni.

(EI)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Edyta Edyta

0 0

Wstyd spółdzielnio 17:50, 06.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%