Dziś (18.06.) na Rynku przed ratuszem w Głogowie odbywają się „V Dolnośląskie Targi Warsztatów Terapii Zajęciowej”. Stoiska prezentujące twórczość artystyczną uczestników warsztatów wystawiły 22 WTZ-y z całego Dolnego Śląska, w tym dwa głogowskie i jeden z Wielkopolski. Prace uczestników można było kupić. Mnóstwo było wyjątkowych i niepowtarzalnych ozdób i wyrobów ceramicznych czy drewnianych. Słowem królowało rękodzieło.
Grę terenową dla uczestników zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie, którego pracownicy przez cały czas trwania imprezy udzielają osobom niepełnosprawnym i ich opiekunów informacji na temat pomocy, jaką mogą uzyskać na terenie powiatu głogowskiego.
Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych w Głogowie przygotowali natomiast piękny pokaz polskich tańców ludowych i narodowych oraz prezentację sygnałów myśliwskich, a także - jak podkreśla Beata Sławęcka - kierownik WTZ Przystań Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie, wsparli organizatorów w przygotowaniu imprezy.
Był też fantastyczny pokaz mody recyklingowej, wspólne tańce i zumba dla wszystkich chętnych oraz koncert zespołu "Tu i Teraz", a na przed uczestnikami jeszcze... Dyskoteka.
Jest to już piąta edycja spotkań integracyjnych WTZ-ów z Dolnego Śląska. Tym razem m. in. dzięki wsparciu powiatu głogowskiego i miasta, mamy zaszczyt gościć WTZ-y w naszym mieście. Organizatorami są Dolnośląskie Forum Warsztatów Terapii Zajęciowej i Cisi Pracownicy Krzyża - z naszej strony. Celem jest integracja warsztatów terapii i ich uczestników - osób dorosłych z niepełnosprawnościami, które zakończyły już edukację zawodową i pokazanie ich twórczości, ich prac artystycznych powstających na co dzień właśnie na warsztatach terapii zajęciowej. To jest czas dla nich, na zabawę, na wspólne, przyjemne spędzenie czasu
- mówi Beata Sławęcka i dodaje, że 22 uczestniczące w imprezie WTZ-y to ilość znacząca, zwłaszcza, że niedziela jest dniem wolnym od pracy, a nie wszyscy dysponują możliwościami dowozu uczestników.
Celem samych warsztatów jest aktywizacja społeczna dorosłych osób z niepełnosprawnościami oraz ich integracja ze środowiskiem lokalnym i integracja zawodowa
- podkreśla.
(EI)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz