Nowa Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży w Głogowie już otwarta. Będzie pomagać całym rodzinom, bezpłatnie i bez skierowania. Można się rejestrować.
Poradnię psychologiczna prowadzą w Głogowie Fundacja Centrum Terapii i Rozwoju oraz Fundacja Raduga, ze wsparciem miasta. We wtorek (12.07.) poradnia została oficjalnie otwarta, ale rejestracja rozpoczęła się już w zeszłym tygodniu. Pierwsi chętni już zapisali na wizyty. – Co pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pomóc wielu osobom, które tego wsparcia potrzebują – mówi Marta Juzak, prezeska fundacji Centrum.
– Każde tego typu działanie zasługuje na wsparcie. Bardzo się cieszę, że placówka powstała w Głogowie. Jest wielki deficyt takiej działalności i cieszę się, że głogowska młodzież i dzieci będę mogły tutaj trafiać po specjalistyczną pomoc i wsparcie. Placówka działa w oparciu o kontrakt z NFZ, to niezwykle ważna, wartościowa rzecz – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Zapowiada wsparcie dla planów rozwoju działalności związanej z pomocą dla głogowskim rodzinom. – Profesjonalizm tego działania jest nam niezwykle potrzebny – dodaje.
ZOBACZ O TYM FILM
Poradnia psychologiczna mieści się w budynku przychodni Dorodent, przy ul. Wojska Polskiego na rogu Armii Krajowej. Jest przeznaczona dla dzieci od 4 lat po uczącą się młodzież do 21 roku życia. – Udzielamy pomocy całej rodzinie, jeżeli ma trudności w funkcjonowaniu to może do nas przyjść. W szczególności jeśli to są trudności wychowawcze, trudności w zachowaniu nastolatków czy dziecka, trudności z emocjami, zaburzenie lękowe co jest bardzo częste po pandemii – mówi Anna Worobiej, wiceprezeska fundacji Centrum. Dodaje, że po pomoc często zgłaszają się osoby z depresją, z myślami samobójczymi, z samookaleczeniami. – To jest jak najbardziej właściwe miejsce, gdzie doświadczą bezpieczeństwa i profesjonalnej opieki sami zainteresowani oraz ich najbliższe otoczenie – dodaje, że poradnia udziela też świadczeń w środowisku, prócz psychologów i psychoterapeutów pracują w niej terapeuci środowiskowi.
Poradnia będzie współpracować z jednostkami oświatowym i pomocowymi Głogowa, z pedagogami, którzy są najbliżej dzieci i młodzieży. To oni często pierwsi widzą problemy i mogą kierować do poradni osoby wymagające wsparcia.
Poradnia jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 8 do 20 i w piątki od 8 do 16. Mieszkańcy Głogowa i okolic mogą się umówić osobiście na miejscu lub pod nr tel. 733 221 940. mogą się rejestrować do poradni bez skierowania i rejonizacji. Osobiście na miejscu lub telefonicznie Bez skierowania i bezpłatnie.
(GH)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz