Zamknij

Miliony na inwestycje dla naszych gmin popegeerowskich

23:11, 15.09.2023 . Aktualizacja: 23:55, 15.09.2023
Skomentuj

Premier ogłosił wyniki VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Do naszych gminy trafią kolejne miliony na inwestycje. 

W VI edycji programu, bezzwrotne dofinansowanie otrzyma 2035 inwestycji. Rząd przekaże na ten nie z budżetu państwa 4,5 mld zł. To jeszcze większa kwota niż w poprzedniej edycji skierowanej do regionów po dawnych PGR-ach. Dzięki tym pieniądzom powstać ma ponad 1 tys. dróg, 260 boisk i obiektów sportowych, 220 żłobków i przedszkoli z oddziałami integracyjnymi, 350 szkół, 45 siłowni zewnętrznych, 150 remiz Ochotniczej Straży Pożarnej, 60 ośrodków Senior+ oraz 300 świetlic i domów kultury.

Na modernizację dróg powiatowych na terenach popegeerowskich w powiecie głogowskim łącznie przeznaczone zostało 4 mln. 170 tys. zł. Gmina miejska Głogów otrzyma 1 mln zł na przebudowę drogi wzdłuż cmentarza w Brzostowie - od ul. Piłsudskiego do ul. Malinowej, a także 1,5 mln zł na przebudowę ul. Jagiellońskiej. Gmina wiejska Głogów otrzyma dofinansowania w kwocie 2 mln 970 tys. zł na przebudowę dróg gminnych w Przedmościu i Borek - Zabornia. Gmina Żukowice to 700 tys. zł na modernizację infrastruktury wodno - kanalizacyjnej wraz z odnawialnymi źródłami energii oraz 2 mln zł na modernizację infrastruktury drogowej. Gmina Pęcław otrzyma dofinansowanie do budowy domu kultury w Wojszynie oraz budynku administracyjno - socjalnego z garażem wielostanowiskowym i magazynem przeciwpowodziowym w Piersnej. Razem to 2 mln. 548 tys. zł, a gmina Kotla na modernizację i budowę infrastruktury rekreacyjno - sportowej  -  2,7 mln. zł.

Dofinansowanie do inwestycji otrzymają także gminy z terenu powiatu polkowickiego - Gaworzyce, Grębocice, Radwanice i Przemków. Pierwsza z nich otrzyma 2 mln 58 tys. zł ma boiska wielofunkcyjne i 980 tys. na drogi gminne w Kłobuczynie.  Druga - 2, 7 mln zł. na budowę świetlicy wiejskiej w Żabichach wraz z placem zabaw, zagospodarowaniem terenu i budową drogi dojazdowej. Radwanice otrzymają2,7 mln zł na budowę i przebudowę dróg gminnych w Radwanicach, Kłębanowicach i Przesiecznej, a Przemków 2,7 mln zł na modernizację budynków oswiatowych i użyteczności publicznej.

(EI, fot. ilustracyjne)  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%