Zamknij

Chłopak z głogowskiego mechanika został radnym młodzieżowego sejmiku we Wrocławiu

16:15, 26.09.2023 . Aktualizacja: 17:18, 26.09.2023
Skomentuj

18 - letni Oliwier Chudzik, przewodniczący młodzieżowej rady powiatu głogowskiego, został radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który od dziś (26.09.) rozpoczął nową kadencję.

VII kadencja Sejmiku młodzieżowego zakończyła się wczoraj. Wybory na nową kadencję były przeprowadzone jeszcze w czerwcu, w szkołach. Od dziś (26.09.) jest nowy Sejmik, w którym radnym jest m.in. Oliwier Chudzik, szef głogowskiej rady powiatowej. Wybrali go uczniowie z mechanika.

Dziś otrzymałem zaświadczenie o wyborze na radnego i złożyłem ślubowanie

poinformował. Uczeń Zespołu Szkół Politechnicznych i mieszkaniec podgłogowskiej Jerzmanowej. Radnym Sejmiku będzie trzy lata, tyle trwa jego kadencja.

Młodzieżowy Sejmik to reprezentacja młodzieży zamieszkałej na terenie województwa. W jego skład wchodzi 37 radnych, którzy zostali wybrani w 27 okręgach. Z terenu powiatu głogowskiego mandat przysługiwał jednemu radnemu. Został nim właśnie Oliwier.

W październiku zapowiada pierwszą po wakacjach sesję młodzieżowej rady powiatu głogowskiego.

Będziemy podejmowali kolejne kroki w sprawie legitymacji i karty miejskiej w telefonach. Oprócz tego będziemy przeprowadzali konkurs debat oksfordzkich oraz 1 z 10, na który uzyskaliśmy 1 tys. zł dotacji

mówi młodzieżowy radny i reprezentant głogowskiej młodzieży w Sejmiku we Wrocławiu.

(DN)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%