Czy wiesz, co się dzieje z odpadami, które lądują w „śmieciarce”? Co się potem z nimi dzieje? Gdzie wywożone są gabaryty? Jak kompostowane są odpady zielone? Co można zrobić z plastikowej butelki? Jakie maszyny i urządzenia pracują na terenie instalacji przetwarzania odpadów komunalnych? Kto je obsługuje? To tylko niektóre z pytań, na które dzieci z Głogowa i okolic mogą otrzymać odpowiedzi bezpośrednio u źródła – podczas wycieczki na terenie instalacji, która znajduje się przy ul. Komunalnej 3 w Głogowie. Z myślą o edukowaniu młodych mieszkańców Powiatu Głogowskiego funkcjonuje tam specjalna ścieżka edukacyjna.
Rafał Sikora, GPK Głogów: Celem jest skuteczna i zarazem ciekawa edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży z terenu całego powiatu. Młodzi ekolodzy nie tylko poznają zasady segregacji i odbioru odpadów, ale i widzą, a nawet, powiedziałbym czują innym zmysłem, zmysłem węchu, jak działa cała instalacja, bo to nie tylko wiedza podana w formie prezentacji, ale i możliwość zwiedzania hal. Dzieci najlepiej uczą się przez doświadczenie i bezpośredni kontakt, a tu mamy do czynienia z pełnym obiegiem odpadów, po ich odbiorze z terenu okolicznych gmin. Zachęcamy przedszkola i szkoły do aktywnego udziału.
Ścieżka edukacyjna powstała w październiku 2016 r. Każdego roku, w sezonie (wyjątkiem był okres pandemii) z tej nietypowej, interesującej oferty edukacyjnej korzysta około 20 grup ze szkół i przedszkoli.
Jak umówić termin wycieczki?
Zachęcamy do kontaktu z panią Katarzyną Patyk z GPK Głogów, specjalistką ds. edukacji ekologicznej, tel. 515 224 585. Na pewno warto.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz