Piotr Miselis stanowisko prezesa Chrobrego Głogów objął 1 listopada 2022 roku. Po ponad roku zostanie ze stanowiska odwołany. Jak ustaliliśmy, taką decyzję ma dziś (15.11.) przed południem podjąć Rada Nadzorcza Chrobry Głogów SA. Marta Dytwińska - Gawrońska, rzeczniczka prasowa prezydenta Głogowa, potwierdziła nam przed momentem tę informację.
Piotr Miselis ma 54 lata. Jest absolwentem I LO w Głogowie, magistrem ekonomii na AE w Poznaniu. W latach 1993 – 2007 był bankowcem. W latach 2008 – 2011 prezes firm z sektora finansowego. W latach 2012 – 2014 pracownik Starostwa Powiatowego, pełnił funkcję m.in. rzecznika praw konsumenta.
Od 2015 do końca października 2022 Piotr Miselis był prezesem Komunikacji Miejskiej w Głogowie.
I wszystko wskazuje na to, że na to stanowisko wróci. W Komunikacji Miejskiej – od czasu jego odejścia – był jednoosobowy zarząd i stanowiła go prezes Anna Byl, która przez lata była wiceprezesem zarządu tej spółki. Z naszych informacji wynika, że to będzie powrót do przeszłości – prezesem znowu będzie Piotr Miselis, a wiceprezesem Anna Bryl. To jednak niepotwierdzone informacje. Ani Miselis, ani Bryl telefonów nie odbierają.
Piotr Miselis był kolejnym prezesem Chrobrego Głogów wyznaczonym za czasów prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Pierwszym była Emilia Szajowska, później Jarosław Trawiński i ostatnio właśnie były prezes Komunikacji Miejskiej.
Rada Nadzorcza jeszcze dzisiaj powoła nowego prezesa Chrobrego Głogów.
Szefem sportowej spółki zostanie Dariusz Kubiak. To doświadczony menadżer, były prezes zarządu spółki grupy KGHM Bipromet S.A. W sierpniu tego roku został odwołany z funkcji. Prezesem zarządu tej katowickiej spółki inżynierskiej był od lutego 2019 roku.
Jak podają pisma branżowe, Kubiak swoją aktywność zawodową zaczął w 1996 roku w KGHM w oddziale ZG Polkowice-Sieroszowice. Następnie w latach 2003 – 2005 kontynuował karierę zawiązaną z branżą metali nieżelaznych w KGHM Metraco. Następnie był prezesem zarządu Zelmer Central Europe s.r.o. Pełnił tę funkcję przez ponad 7 lat. Do branży metali nieżelaznych powrócił w 2013 roku – do spółki KGHM Zanam. Zdobył też cenne doświadczenie w zakresie zarządzania dużym projektem przemysłowym pracując dla giełdowej spółki Remak-Energomontaż grupy kapitałowej Zarmen.
Ukończył studia podyplomowe AGH w Krakowie - zarządzanie produkcją oraz Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, gdzie studiował biznes międzynarodowy, a rachunkowość zarządczą zgłębił na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W latach 1991 – 1996 ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską w Zielonej Górze jako magister inżynier.
Jak to doświadczenie Dariusz Kubiak wykorzysta w miejskiej spółce Chrobry Głogów S.A.? Czas pokaże. Czekamy na oficjalny komunikat spółki w tej sprawie.
LUK
Fot. Chrobry Głogów S.A.
Poseł Horbatowski uczcił Edwarda Stachurę w Sejmie
Skoro Stachura zmarł w 1979 roku, to czyżby naprawdę na serio w tym roku przypada 45 lat od Jego śmierci? To Panu Posłu tak w rachunkach wyszedło, czy Panu Redaktoru?
Liczyciel
01:26, 2025-07-25
Poseł Horbatowski uczcił Edwarda Stachurę w Sejmie
juz nie borowki do Chin tylko Stachura
no
21:31, 2025-07-24
Poseł Horbatowski uczcił Edwarda Stachurę w Sejmie
Właśnie tego aktualnie potrzebuje Polska. Jednak dobrze, ze poslowie sie zajmują czym trzeba. Przy całym szacunku dla twórczości Stachury.
Michał
20:53, 2025-07-24
Związkowcy z KGHM pytają o wypadek górnika
Jeszcze nie znaleźli haka?
Ktoś
20:23, 2025-07-24
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz