Z wyciem syren, klaksonów i silników spod MOK-u wyjechały dziesiątki aut w paradzie towarzyszącej finałowi WOŚP w Głogowie, wśród nich zabytkowe, rzadkie i kolorowe modele. Samych wozów strażackich było 40. Paradę samochodów, która wyruszyła spod MOK-u, przyszły podziwiać tłumy ludzi. Kawalkadę otworzyły wozy straży pożarnej.
Udział biorą wszystkie jednostki ochotnicze z powiatu głogowskiego, których jest 25
– mówi Paweł Woźniak, prezes zarządu Związku OSP powiatu Głogowskiego. Jak policzył, w paradzie wyruszyło ok. 40 wozów strażackich, na włączonych syrenach i klaksonach. Równie widowiskowy i głośny był przejazd "cywilnych" samochodów, wśród nich zabytkowych, oryginalnych i rzadkich marek, jakie na ulicach miasta można podziwiać tylko podczas wystaw i zlotów.
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/zLLsfu3fMCA"}
Najmłodsi głogowianie mogli na własne oczy zobaczyć takie legendy szos, jak trabant - pieszczotliwie zwany kiedyś "mydelniczką" albo mniej pieszczotliwie - "zemstą Honeckera", wartburga 353, ładę 2107 czy naszego rodzimego poloneza. Z pewnością trudno im było uwierzyć , że dla ich dziadków te dziwa na kółkach były szczytem marzeń. A dziś dziadkowie mogli z sentymentem powspominać tamte czasy... Kiedy samochód był szczytem luksusu, a nie koniecznością, a w Głogowie nie było problemów z parkowaniem.
Granatowym mercedesem W 116 z 1978 roku wyjechał Tomasz Tumiłowicz z dziećmi i ich kuzynami. Po raz pierwszy.
Dzieci mnie namówiły, żebyśmy pojechali, chcą zobaczyć auta i zrobić coś dobrego dla innych
– mówi głogowianin. W paradzie wziął udział po raz pierwszy. Jak opowiada, na co dzień jego mercedes jest zamknięty w garażu i czeka na specjalne okazje. A w roku jest ich niewiele.
Pierwszy raz wyjechałem tej zimy, a latem kilka raz, na zloty czy spotkania
Zlot bardzo podobał się jego dzieciom, zwłaszcza zabytkowe samochody z czasów PRL-u. Razem wypatrzyli trabanta, wartburga, poloneza, bardzo ładnego fiata 500. W paradzie pojechały też dwa auta Krzysztofa Sinkowskiego – turkusowy trabant 601 z silnikiem dwusuwowym i czerwony volkswagen Karmann.
To ostatni wypust tego rocznika dwusuw z 1989, bo potem były już silniki czterosuwowe
– mówi o swoim pięknym trabancie. W głogowskiej paradzie WOŚP pan Krzysztof pojechał po raz czwarty, z przyjemnością.
Uważam, że to jest szczytny cel. Fajnie, że dalej organizują te parady w Głogowie. Z roku na rok samochodów przybywa. Pamiętam, jak pierwszy raz jechałem to było kilka aut, a teraz jest ich dużo
– dodaje, że chociaż większość aut jadących w paradzie jest nowych, to zabytkowych w Głogowie i okolicy też jest sporo, jest na co popatrzeć.
Fajnie że można wziąć udział w takim wydarzeniu
– dodaje głogowianin.
(GH, EI)
Kamil18:20, 28.01.2024
Witam,wiek ktos moze co to bylo za auto marka? Bardzo niskie zlote felgi fura biala głośna,stare ferrari czy cos takiego gosciu ubrany w żółtą bluze łysy,gdzie mozna takie cos kupic?
Fotograf18:28, 28.01.2024
Zapewne pytasz o białą 200sx,chyba glogow tablice ma glogowskie,krecilem filmik na szybie bocznej ma swoja strone nismo46 cos takiego czyli to jakis nissan klasyk wiec chyba juz nie kupisz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Głogów sprzeda działkę za 134 zł
Artykuł jest tylko po części prawdziwy. Ważny jest fakt że oprócz wspomnianej kwoty Baptyści oddają miastu znacznie atrakcyjniejszą nieruchomość na starym mieście. myglogow - nie wprowadzajcie ludzi w błąd
Krzysztof
09:09, 2026-06-22
Głogów sprzeda działkę za 134 zł
idealny moment.... spadek religijności wśród młodych z 93% w 2010 do około 19-22% dziś. Niesamowite co za dzban
Łukasz
08:39, 2026-06-22
Poważny wypadek na Moście Tolerancji w Głogowie
Tak się kończy cwaniactwo ludzi, którzy prawojazdy znaleźli w czipsach. Dowalić mandat albo sprawa do sądu, bo jak się można zderzyć na moście przecież są ciągłe linie i ograniczenie prędkości. A do tego źle warunki panujace na drodze.
Marek
08:25, 2026-06-22
Poważny wypadek na Moście Tolerancji w Głogowie
Nie kumam...... jak można się czołówkę przyj....ć na moście? Ograniczenia, zła widoczność ja pi...e, Karać dożywotnim zakazem prowadzenia auta za patrzenie jak ślimok w telefon. Plaga i j....ć mandaty po pięć koła.
07:31, 2026-06-22