„Trzynastka” mistrzem Dolnego Śląska w tenisie stołowym!

17:28, 25.03.2024 . Aktualizacja: 17:30, 25.03.2024

W piątek (22.03.) w Brzegu Dolnym rozegrany został Finał Dolnego Śląska Szkół Podstawowych w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego.

W turnieju zagrało po 8 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z województwa dolnośląskiego, które zostały wyłonione w drodze eliminacji miejskich, powiatowych a następnie strefowych. W  gronie tym znalazły się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem tenisistów stołowych z „trzynastki”.

Mistrzami Dolnego Śląska zostali chłopcy, którzy po bardzo emocjonujących pojedynkach zostawili w pokonanym polu drużyny szkół z Wrocławia, Świdnicy, Polkowic, Krosnowic, Bogatyni i stanęli na najwyższym podium. Wicemistrzyniami zostały dziewczynki, które musiały uznać wyższość zawodniczek z Milicza

- informuje Magdalena Kłósek, Dyrektor SP 13.

Zawodnicy Mariusza Badowskiego, który przygotował dzieci do zawodów to Grzegorz Buczyński i Borys Łakomiec oraz dziewczynki Julia Bednarczyk, Martyna Leśko, Wiktoria Pietralczyk. Obie drużyny  SP13 awansowały do Finału Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych, który odbędzie się w Rawie Mazowieckiej w dniach 5 – 7 czerwca 2024r.

(Źródło: Szkoła Podstawowa nr 13 w Głogowie)