Siatkarze Chrobrego Głogów wygrali na pożegnanie. Głogowianie pokonali na wyjeździe PZL Leonardo Avię Świdnik

08:55, 28.03.2024 . Aktualizacja: 08:56, 28.03.2024
Zwycięstwem zakończył swój byt w Tauron 1.Lidze KGHM SPS Chrobry Głogów. Głogowianie pokonali na wyjeździe PZL Leonardo Avię Świdnik 3:2 (25:21, 25:23, 22:25, 11:25, 16:14).

Mecz dla Chrobrego nie miał już większego znaczenia, bo już wcześniej niestety „zapewnił” sobie spadek z ligi. Ale trzeba przyznać, że nasi siatkarze podeszli do tego pojedynku ambitnie i nie położyli się przed faworyzowanym przeciwnikiem. Od początku głogowianie starali się przejąć inicjatywę, co powoli udawało się od stanu 6:6. Goście objęli prowadzenie najpierw 8:6, a później 16:13 i już do końca seta kontrolowali przebieg gry, i wygrali 25:21.

Również początek drugiej odsłony był wyrównany, ale przy wyniku 4:4 o dwa „oczka” odskoczyli gospodarze. Następnie wygrywali 12:9, ale serię udanych zagrań zaliczyli głogowianie i to oni po chwili objęli prowadzenie 14:12. W pewnym momencie na tablicy był wynik 20:20, ale końcówka należała już do gości. Nasi wygrali 25:23.

W trzeciej odsłonie ton nadawała ekipa ze Świdnika. Dość szybko wyrobiła sobie dwu, trzypunktową przewagę, którą dowieźli do końca seta, zwyciężając 25:22.

Prawdziwy pokaz siły gospodarzy nastąpił w czwartej partii. Niemal natychmiast objęli prowadzenie 4:0, a później również nie zwalniali tempa i powiększali różnicę. Było 10:3, 14:4, 20:8, by wygrać 25:11!

Najwięcej emocji przyniósł tie-break. Chrobry wygrywał w nim 3:1, ale gospodarze najpierw wyrównali 3:3, a następnie osiągnęli przewagę 12:9. I gdy wydawało się, że losy meczu zostały rozstrzygnięte, do ostatecznej rozgrywki przystąpili przyjezdni. Doszli przeciwnika na 14:14, a pojedynek zakończyły dwa skuteczne ataki Filipa Balasza.

Avia ostatecznie zajęła 5. miejsce i awansowała do rundy play-off. Z kolej Chrobry uplasował się na 14. pozycji i spadł ligi. Oby tylko na rok.