Kacper Gieryk dał się we znaki zawodowcom

20:40, 14.04.2024 . Aktualizacja: 20:44, 14.04.2024

Znakomicie spisał się młody kolarz TC Scott Chrobrego Głogów Kacper Gieryk. W trzyetapowym wyścigu RBB Tour w Czechach zajął drugie miejsce, zostając jednocześnie najlepszym młodzieżowcem.

Już 12-kilometrowy prolog zapowiadał wysoką formę naszego zawodnika. Kacper wygrał „czasówkę" i został liderem. Wyniki pozostałych kolarzy Chrobrego: 12. Szymon Łapsa, 16. Patryk Marcinkowski, 30. Kacper Centka, 52. Szymon Ptak, 59. Piotr Kuś. Na 20 ekip głogowski zespół w prologu zajął szóstą lokatę.

Pierwszy etap liczył 163 km i rozgrywany był na 10 rundach w okolicach miasta Popelin. Na mecie w czołówce Gieryka nie było, ale utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Rozstrzygnięcie nastąpiło na ostatnim etapie liczącym 155 km. Nasz reprezentant miał siedem sekund przewagi nad znanym w zawodowym peletonie Czechem Simonem Vanickiem z grupy ATT Investments. I właśnie cała ekipa Vanicka rzuciła wszystko na jedną kartę, by ich lider wygrał.

Na trasie działy się niesamowite rzeczy, bo od początku grupa Vanicka ostro podkręcała tempo, licząc że na pagórkowatej trasie uda jej zgubić Kacpra

– opowiada trener Chrobrego Bolesław Bałd.

Nasz kolarz jednak nie dawał za wygraną, no to ekipa postanowiła łapać sekundy przez swojego lidera na premiach. Vanicek wygrał również etap i dzięki tym bonifikatom, wyprzedził w klasyfikacji generalnej całego wyścigu Kapra o kilka sekund

– dodaje.

Szkoleniowiec podkreślił, że na sukces zapracowała cała drużyna.

Przede wszystkim starali się oszczędzać Kacpra, między innymi likwidując ucieczki, ale to kosztowało ich wiele sił i na metę przyjeżdżali ze sporymi stratami

– mówi Bałd.

Ogólnie wyścig ukończyło czterech naszych kolarzy, a jeden z nich Kacper Centka ukończył zawody na dobrym, około 30 miejscu

– dodaje.

W następny weekend Chrobry ponownie wyruszy do Czech. Tam rozegrane zostaną jeszcze trudniejsze wyścigi, czyli druga i trzecia runda Pucharu Czech.