Judocy z Głogowa przywieźli z mistrzostw worek medali

13:10, 12.06.2024 .

Udany występ 29 zawodników UKS Głogowskiego Klubu Judo na Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu Sportowym w Katowicach. Wywalczyli aż 37 medali, w tym 11 złotych.

W klasyfikacji drużynowej głogowski klub zdobył tytuł II najlepszej drużyny turnieju, a tym samym wicemistrzostwo Polski. A w zawodach w katowickim Spodku wzięły udział 63 kluby za całego kraju. Zawodnicy z Głogowa wystartowali w trzech różnych konkurencjach: ju-jitsu fighting, newaza Gi i newaza No Gi. Razem zdobyli 37 medali, w tym 11 złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych.

Najlepiej spisał się zawodnik Filip Juras, który wystartował w trzech konkurencjach i przywiózł komplet medali. Został Mistrzem Polski w Fightingu i z rankingu kwalifikuje się do Mistrzostw Europy, której odbędą się w Grecji, choć przed nim jeszcze Puchar Świata w Chorwacji już w sierpniu

– chwali Paulina Juras, trenerka GKJ. Reszta zawodników też dała z siebie wszystko.

Jestem przekonana, że ciężka praca zaowocuje w rankingu i więcej naszych zawodników zostanie powołana do Kadry Polski

– dodaje trenerka. W połączonych siłach GKJ startowali zawodnicy z klubów Legion Głogów, Ronin Klub Sportowy Judo i Ju-jitsu Wschowa i Fireai Głogów.

Złote medale zdobyli: Mateusz Surma, Filip Juras, Mark Yankowski, Piotr Grys, Maria Pełech, Paweł Pośnik, Zuzanna Czechowska, Paulina i Katarzyna Juras.

Srebrne medale: Karolina Rejment, Wojciech Różycki, Zuzanna Czechowska, Mark Yankowski, Maciej Barnaś, Jędrzej Żelichowski, Filip Juras, Bartosz Grudzień, Wojciech Marszałek, Kamil Dydzian, Mateusz Surma, Bryan Bednarowski.

Z trzecim miejscem wrócili: Bartosz Grudzień, Filip Juras, Marcin Szpocinski, Karol Obara, Bryan Bednarowski, Jan Kaczmarek, Aleksander Sowiżdżał, Adam Juras, Rafał Kaczmarek, Piotr Grys, Bartosz Kujawa, Maciej Cieplak.