Tenisiści z sąsiednich województw walczyli na kortach w Głogowie

18:30, 03.09.2024 .
Skomentuj Nadesłane Nadesłane

Za nami otwarte mistrzostwa Głogowa w tenisie o Puchar Prezydenta Miasta w singlu i w deblu.

Organizatorem tej sportowej imprezy było Głogowskie Towarzystwo Tenisowe. Rozegrano 92 mecze, a w zawodach udział wzięło 46 zawodników m.in. z Głogowa, Lubina, Sławy, Nowej Soli, Zielonej Góry, Gubina, Bolesławca, Gostynia czy Leszna.

W kategorii open wygrał Paweł Szymczak z Nowej Soli, ale tutaj w czołówce mieliśmy także głogowian – na drugim stopniu podium stanął Sławomir Klawiński, tuż za nim uplasował się Michał Witczak. Z kolei w kat. kobiet mocnych nie było na Beatę Chojnicką z Zielonej Góry – najlepsza głogowianka była czwarta: Adrianna Rojek-Domaracka.Powody do zadowolenia mamy również, jeśli chodzi o wyniki w kat. powyżej 50. roku życia, bo tutaj 2. miejsce wywalczył Wojciech Skołozdrzy, a Dariusz Zabłocki zajął 4. miejsce – obaj z Głogowa.

W deblu mężczyzn najlepszy był duet Skołozdrzy – Szymczak, czyli połączenie sił Głogowa i Nowej Soli. Na 3. miejscu znaleźli się Klawiński i Krzysztof Matylak z Głogowa oraz Leszna, na 4. miejscu Mariusz Osikiewicz i Alexander Pruskiy z Głogowa.

Była też taka kat., jak turniej pocieszenia dla kobiet i mężczyzn. Wśród kobiet 2. miejsce zajęła Adrianna Smogulecka z Głogowa, wśród mężczyzn wygrał Łukasz Szypski, także z Głogowa.

Najlepsi zawodnicy turnieju, którzy zajmowali czołowe cztery miejsca, otrzymali puchary oraz upominki. W piątek (13.09.) odbędzie się Turniej Nocny Deblowy, potem w niedzielę (15.09.) Międzyszkolny Turniej Szkół Podstawowych i Średnich na kortach otwartych w Głogowie.