To rozmowy trochę krótsze, trochę dłuższe, ale młodzież do swojego studia zaprasza nauczycieli oraz kolegów ze szkolnej ławki.
Ta przygoda zaczęła się dość spontanicznie, bo po zajęciach – właśnie z podcastów – które zorganizowano na Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego stwierdzili, że podobne rozmowy przeprowadzą u siebie w szkole. Studio mają, sprzęt też, więc zaczęli. Na ich koncie wiele rozmów. Zaprosili m.in. przewodniczącego samorządu szkolnego, ale i dyrektora Janusza Kosałkę.
[FOTORELACJANOWA]6088[/FOTORELACJANOWA]
– Padło wiele pytań, ale rozmowa była czasami luźniejsza, czasami bardziej poważna. Dyrektor nam się przyznał, że gdy był uczniem, to nie zawsze mógł się pochwalić czerwonym paskiem na świadectwie!
– zdradza Milena Borucka, uczennica liceum.
– Oczywiście do tych rozmów przygotowujemy się szybciej, ale wiadomo, jak to bywa w praktyce – podczas nagrywania pojawiają się jakieś nowe pomysły. Myślę, że w ten taki nowoczesny sposób, na pewno trafiamy do naszej szkolnej społeczności. Rozmowy są ciekawe, zapraszamy do ich słuchania i oglądania!
– zachęca z kolei Dominika Kołuda.
Podcasty publikowane są na kanale YouTube i mają setki wyświetleń. Dla Anastazji Wawrzyniak stały się pasją. Swoją przyszłość planuje z dziennikarstwem.
– Na pewno się wkręciłam, podoba mi się. Mam nadzieję, że się uda
– dodaje nastolatka.
Opiekunem tej grupy uczniów, do której należą jeszcze Neo Bartosik, Hanna Glińska, Kajetan Słupski i Alicja Rosik, jest nauczycielka Katarzyna Swędrowska. Zaznacza jednak, że dużo pracy nie ma, bo...
– Oni sobie świetnie radzą. Zdarza się, że pomogę im, lecz to zdarza się sporadycznie
– gwarantuje.
(MK)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz