Na terenie gminy Sława zakończono realizację ważnej inwestycji drogowej o wartości kilkunastu milionów złotych. Droga z Lipinek do Sławy była w fatalnym stanie, teraz w końcu nie ma się czego wstydzić.
::photoreport{"type":"see-button","item":"6197"}
Gmina zadanie prowadziła w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja obejmowała: wykonanie dokumentacji technicznej, rozbudowę i poszerzenie drogi o długości 3869 m, budowę chodnika i drogi dla rowerów. Zagospodarowano również pobocza i wykonano kanalizację deszczową.
W Lipinkach jest również nowa zatoka autobusowa, dodatkowe miejsca postojowe, wykonano również 4 przejścia dla pieszych, które wyposażono w oświetlenie i oznakowanie aktywne.
Warto dodać, że Lipinki została w pełni oświetlone energooszczędnymi lampami ulicznymi. Całkowity koszt inwestycji wynosi 18,1 mln złotych z czego znaczna część, bo aż 3,6 mln zł pokryła gmina Sława. Prace prowadziło Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa.
FED KD
Motocyklowe „wyjce” problemem w Głogowie. Jest reakcja
Kazimierza Wielkiego tam to dopiero się wyprawia nie tylko motocykle . Zwłaszcza nocą około 2+ jak górnicy wracają z roboty jak nie piski opon na rondzie to ryk silników a policji w nocy to tu nie uświadczysz bo siła łapać leków we wtorek i piątek co przekroczą prędkość o 10km Ustawcie się w nocy to zobaczycie co się tam wyprawia
Ja
20:21, 2026-06-23
Radni nie mieli litości dla dyrektorki przedszkola
W tym przedszkolu jest więcej pokrzywdzonych pracowników.
Nick
20:10, 2026-06-23
Motocyklowe „wyjce” problemem w Głogowie. Jest reakcja
Popieram Pana Majewskiego bo tego nie idzie wytrzymac stanie *%#)!& na skrzyzowaniu i robi przegazówki czemu nie stanie pod własnymi oknami. Na przeglad techniczny jak ma jechac zakłada orginalny wydech i jest ok po ponownie tunig wydechu to nie pomoze najlepsze wyjscie jak policja zatrzyma takiego od razu na przeglad i na pewno nie przejdzioe badan.
Ja
20:09, 2026-06-23
Inwestorzy zainteresowani działkami w gminie Głogów
Zaczynamy chocholi taniec z promocją Pana Bożka na przyszłego wójta, niedoszły tajemniczy inwestor załatwiony przez byłego prezesa LSSE. Czy są granice absurdu dla tej ekipy? Po wyborach brak inwestora że wzgledu na pisanie o konieczności nowych decyzji środowiskowych itp. Czas zmienić ta ekipę od koryta...
Mieszkaniec
19:59, 2026-06-23
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz