Jest odpowiedź jednego z radnych na petycję w sprawie ośrodków dla nielegalnych imigrantów na terenie gminy miejskiej.
O tym znów jest głośno. Przypomnijmy, że petycja – pod którą podpisało się 609 mieszkańców – trafiła wczoraj (25.03.) do rady miasta.
[ZT]166892[/ZT]
Jak czytamy, petycja została złożona w interesie publicznym. Jest skierowana do rady miasta w imieniu mieszkańców gminy miejskiej Głogów. Ma na celu zobligowanie radnych miejskich do podjęcia działań w zakresie zapobieżenia tworzeniu na terenie gminy miejskiej ośrodków dla nielegalnych imigrantów – czy to w ramach przyjmowania imigrantów na mocy paktu migracyjnego przyjętego przez Unię Europejską, czy wszelkich innych umów międzynarodowych albo prawodawstwa krajowego.
– Twórcy petycji walczą z problemem, którego nie ma – mówi wprost radny miejski Michał Górawski. – Nie ma żadnych planów dotyczących przyjmowania w Głogowie nielegalnych imigrantów. Skoro tak, to warto zapytać o co tak właściwie chodzi? – zastanawia się.
Na tym nie koniec. – Inicjatywa Bezpieczny Głogów przedstawia siebie jako grupę zatroskanych mieszkańców naszego miasta. Tymczasem Arkadiusz Wójcik, który wypowiada się w jej imieniu, jest związany z Klubem Gazety Polskiej, czyli po prostu z PiS. Mamy więc do czynienia z próbą sztucznego wywołania w Głogowie antyimigranckiej psychozy na użytek kampanii prezydenckiej Karola Nawrockiego. Oczywiście autorzy tej petycji mają prawo do organizacji manifestacji. To podstawowe konstytucyjne prawo, które jest w Polsce przestrzegane. Natomiast ja na pewno nie poprę takiej petycji. Uważam, że powinniśmy zajmować się problemami, które istnieją – uważa.
(MK)
JA 13:09, 26.03.2025
JEDEN LEWAK TO ZA MALO BY NAS UCZYC CO DOBREDLA NIEGO A CO DLA NAS ZAL MU NO TO JUZ ZAKLADAJ KLUB GAZETY SZWABSKIEJ I BIEGAJ JAK MASZ TAKA POTRZEBE NAJLEPIEJ POD TABLICAMI SZWABSKIMI ODDAJACYMI CZESC I HWALE HITLERYZMOWI
***** ***13:11, 26.03.2025
Brawo, Górowski trzeźwo patrzący, nie to co te durne pisiory
Wiktor 13:59, 26.03.2025
Trzeźwo,?Tak trzeźwo jak wiceminister spraw zagranicznych -,alkoholik?Komu mam wierzyć?Koalicji platfonsowegolewactwa,i folksdojczy?Nie nazywaj nikogo "durnym" ,bo was wezmą za rodzinę,
Głos14:22, 26.03.2025
Weźmiesz ich do domu rozumiem?
izo13:52, 26.03.2025
GŁOGÓW W PEŁNEJ KRASIE, NO TO MALUJCIE BLOKI NA CZERWONO CZARNO, WAŻNE, JESZCZE OZNAKUJCIE FLAGĄ ULUBIEŃCA. CZYŻBY POLAK W GŁOGOWIE TO MNIEJSZOŚĆ ETNICZNA?
A TAM GDZIE 8 GWIAZDEK BĘDZIE OŚMIU PRZYBYSZY OD NASZYCH PRZYJACIELI ZZA ODRY.
Wiktor 14:04, 26.03.2025
Popierać nie musisz,ale do referendum,żeby odwołać taką radę ,wcale nie potrzeba aż tak wielu głosów.Przedkladanie politycznej służalczości wobec IV rzeszy,w pozbywaniu się niepotrzebnych im, doktorów,to olewanie mieszkańców miasta i gminy Głogów.Bycie radnym ,to nie tylko synekurkabi ciepły *****dołek,.Zawsze można jakąś pikietkę pod domem zorganizować,niech sąsiedzi wiedzą kto za płotem mieszka
Jan14:30, 26.03.2025
Wywalić czerwoną zarazę... Komuchy chcą nam zrobić jak we Francji że strach wyjść po zmroku.
1 2
Kto ci zrobił taką krzywdę, że tak nienawidzisz ludzi