Zamknij

W CK Mayday na Koperniku zaczęło się kucie i wiercenie

Dorota Nyk Dorota Nyk 13:30, 27.09.2025 Aktualizacja: 14:29, 27.09.2025
Skomentuj

Zamek Książąt Głogowskich to melodia przyszłości, ale klub Mayday to jak najbardziej teraźniejszość. Prace się rozkręcają i nie ma powodów do obaw. Zapewniają nas tak zarówno właściciel firmy Wolar, która prowadzi wiele miejskich inwestycji, jak i władze Głogowa.

Przedsiębiorstwo powygrywało przetargi na realizacje miejskich inwestycji. Przebudowuje Jubilat, przedszkole miejskie, ale wygrało także przetarg na remont zamku głogowskiego. W Centrum Kultury Mayday prace już ruszyły.

Zadanie jest realizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj". Opracowano dokumentację projektową i uzyskano zaświadczenie o braku sprzeciwu na remont wraz z częściową przebudową. Wykonano prace związane z wyburzeniem elementów architektury zewnętrznej wejścia głównego, betonowych murków oporowych wraz z betonowymi gazonami, czerpni powietrza oraz prace wewnątrz obiektu związane z likwidacją instalacji elektrycznej. Rozpoczęto prace wyburzeniowe i demontażowe wewnątrz obiektu

- relacjonuje Daria Jęczmionka z urzędu miasta w Głogowie.

Przebudowa Maydaya przebiega bez problemów

– zapewnia Wojciech Wierzbowski, jeden ze współwłaścicieli przedsiębiorstwa Wolar. W następnej kolejności będą prowadzone roboty związane z termomodernizacją budynku. Na dzień dzisiejszy zakończenie zadania zaplanowano koniec IV kwartału br., więc w sumie niedługo.

Mayday ma przejść całkowitą metamorfozę wewnątrz i z zewnątrz.

Remont nie powinien przysporzyć problemów

– uważa współwłaściciel firmy Wolar, która prowadzi tę inwestycję. W listopadzie zeszłego roku podpisał także umowę na remont Zamku Książąt Głogowskich. Tu sprawa się komplikuje. Prace się nie rozpoczęły i jeszcze długo nie rozpoczną.

Zamek to dopiero pieśń przyszłości. Jeszcze potrzeba wiele zgód i ekspertyz oraz uzgodnień m.in. z wojewódzkim komendantem straży pożarnej oraz wojewódzkim konserwatorem zabytków

- mówi.

Chodzi o to, że zabytkowy zamek ciężko jest dostosować do najnowszych przepisów przeciwpożarowych, a wszelkie odstępstwa wymagają uzgodnień. To niestety trwa.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%