We wtorek (14.10) w Jaczowie odbyło się wielkie święto – 80-lecie tutejszej szkoły. Uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem wójt gminy Jerzmanowa Anny Obolewicz.
Obchody rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele. Po niej barwny korowód, prowadzony przez orkiestrę dętą Huty Miedzi Głogów, przemaszerował do szkoły. Tam, w auli, odbył się uroczysty apel, który rozpoczęła dyrektor Wioletta Olejnik.
::photoreport{"type":"see-button","item":"8240"}
Szkoła w Jaczowie została powołana do życia 80 lat temu, tutaj – na ziemi dolnośląskiej – z wiarą w lepsze jutro. Od tamtej pory była świadkiem przemian, wyzwań i sukcesów. Przekazywała to, co najważniejsze – wiedzę i wartości, patriotyzm i wrażliwość na drugiego człowieka. Stała się pierwszym i głównym ośrodkiem kultury i oświaty na terenie gminy Jerzmanowa
– przypomniała dyrektor Olejnik.
W ciągu minionych ośmiu dekad szkołą kierowało dziewięciu dyrektorów. Pierwsza placówka powstała w 1945 roku w tzw. „owczarni” – zabudowaniach przy ul. Działkowej. Następnie przeniesiono ją do budynku przy ul. Szkolnej, a w 1972 roku uroczyście otwarto nowy obiekt przy ul. Głównej. W 2013 roku szkoła została rozbudowana. Dziś nosi imię Henryka Sienkiewicza.
Wójt Anna Obolewicz przygotowała list gratulacyjny, a także wręczyła nagrody wójta gminy Jerzmanowa z okazji przypadającego właśnie Dnia Edukacji Narodowej. Otrzymały je: dyrektor SP w Jaczowie Wioletta Olejnik oraz nauczycielki Monika Krzymińska i Agnieszka Paś.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za zaangażowanie, pasję i odpowiedzialność w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Państwa codzienny trud, cierpliwość i oddanie młodemu pokoleniu zasługują na najwyższy szacunek i wdzięczność. Przyznana nagroda wójta gminy Jerzmanowa jest wyrazem uznania dla osiągnięć zawodowych, kreatywności oraz zaangażowania w rozwój i podnoszenie jakości edukacji w naszej gminie
– powiedziała wójt Anna Obolewicz.
no15:37, 14.10.2025
takich szkol jak w KOTLI czy JACZOWIE JEST PELNO BO komuna dbala o to trzeba przyznac a my wlasnie te szkoly z takim dorobkiem i takimi zaslugami wlasnie zamykamy
xyz15:40, 14.10.2025
dziwne bo teraz za naszego Tuska jest moda na zamykanie szkol i kiedys za komuny w klasie bylo 7 czy 8 dzieci a szkoly dzialaly teraz za usmiechnietych nic sie nie oplaca
bunia15:43, 14.10.2025
jak to niedawno bylo kiedy obecnych lekarzy nauczycieli i urzednikow dziadek pani dyrektor z sp 8 wozil wozem do wozenia mleka z LAGOSZOWA DO GLOGOWA bo to byly ich dzieci uczace sie w jedynym ogolniaku
111115:49, 14.10.2025
wspominki a szkola w Zukowicach A DYREKTOR PAN BUSZKO i wspaniala kadra nauczycieli a wsrod nich pan Adachowski oni uczyli dzieci i doroslych czytac i pisac tym ludziom nalezy sie szacunek
Mieszkaniec 18:45, 14.10.2025
Mówić a robić to dwie różne sprawy. Myślę o dzieciach skrzywdzonych i zniszczonych osobowościach.
Mika20:41, 14.10.2025
Jak można tyle razy przekręcić nazwisko wieloletniej dyrektor szkoły... trochę wstyd pani Doroto
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Auto uszkodzone przez konar. Jest apel o remont dróg
A Kamilka bardzo dobrze sobie radzi i to niestety martwi opozycję. Psy szczekają a karawana jedzie dalej. A tak poza tym to droga powiatowa a nie gminna więc Kamilka nie musi się martwić. A co do przedszkola to chyba dobrze, że budowane jest nowe przedszkole i dzieci przeniosą się do pięknej placówki w sąsiedztwie lasu z placówki z widokiem na cmentarz i odgłosami zza okna Dobry Jezu a Nasz Panie...
Obserwator
20:41, 2026-06-28
Rozbite auta, ranni i... brak karetki
... pamiętacie 5 lutego poranek, straż przyjechała a karetka że Wschowy. Wtedy były 3 karetki, ile teraz ma Głogów?
Jerzy Pilecki
20:28, 2026-06-28
To ma być głogowska afera koparkowa
A przypomnę, że ta osoba nim została dyrektorką teatru była tam w kasie kasjerką. I prosze o artykuł, jakim sposobem została dyrektorem, jak się to stało, na jakiej podstawie, że taki szybki awans, ża jakie osiągnięcia? Musiała być bardzo wybitną kasjerką... I czego się spodziwać po takich osobach, to już było , pis bis, jak Misiewicz i Macierewcz. A ten występ wstyd dla miasta naszego, pan Górawski też wstyd się tak zachowywać, po panu się nie spodziewałam.
aneta78
20:24, 2026-06-28
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
gdyby policzyc ile miasto wydaje na te pseudofundacje to jak nic byloby na kolejne hospicjum nasze glogowskie bez zebrania
nikt
14:27, 2026-06-28