Zamknij

Koleje Wielkopolskie już testują linię do Głogowa!

Krzysztof Dubrowski Krzysztof Dubrowski 08:55, 18.10.2025 Aktualizacja: 12:56, 18.10.2025
2

Pierwsze pociągi Kolei Wielkopolskich pojawiły się na szlaku z Leszna do Głogowa. To przymiarka do przejęcia przewozów na tej linii od Polregio.

Do oficjalnego wjazdu przewoźnika z Wielkopolski na dworzec w Głogowie mamy jeszcze prawie dwa miesiące. Koleje Wielkopolskie rozpoczną regularne kursy na trasie: Głogów – Leszno w połowie grudnia.

Wraz z nowym rozkładem jazdy z linią pożegna się lubuski oddział Polregio, który jak wskazują pasażerowie – nie radził sobie z regularną i punktualną obsługą połączeń. Po wielu reklamacjach i interwencjach, ostatecznie do Głogowa wjedzie przewoźnik z Wielkopolski.

Czerwono-białe szynobusy mają rozpocząć regularne przejazdy od 14 grudnia.

Zanim jednak do tego dojdzie, na szlaku odbywają się „przejazdy zapoznawcze”. Kolejarze zapoznają się z trasą i stacjami, tak aby od grudnia bez większych problemów realizować po osiem kursów w każdą stronę – czyli o jedną parę więcej niż obecnie.

Na zdjęciu:
Szynobus SA105-001 jako pociąg 766005 relacji Leszno – Głogów, chwilę po opuszczeniu dawnej stacji Stare Drzewce.

fot.: Szymon Wróbel

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

V88V88

0 0

Tylko ceny powinny zostać na niskim poziomie

11:25, 18.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarekMarek

0 0

Lepiej taniej, ale z odwołanymi pociągami czy drożej, ale pewniej i wygodniej?

12:10, 18.10.2025

OSTATNIE KOMENTARZE

0%