Właśnie rozpoczął się długo wyczekiwany remont fragmentu drogi wojewódzkiej nr 292 pomiędzy miejscowościami Dobrzejowice a Brzeg Głogowski. Inwestycja realizowana jest na terenie gminy Żukowice i obejmuje odcinek drogi o długości blisko 3 kilometrów.
- Po latach rozmów, pism, wniosków i wielu spotkań możemy wreszcie powiedzieć: będzie remontowany kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 292 na terenie Naszej Gminy. Droga, o której od dawna mówimy - pełna kolein, dziur i niebezpiecznych zakrętów - doczekała się modernizacji - pisze Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice.
Zakres prac dotyczy fragmentu trasy pomiędzy Brzegiem Głogowskim a granicą gminy Żukowice, z pominięciem odcinka przebiegającego przez zabudowany obszar Dobrzejowic. Roboty prowadzone są w ramach programu „Dolny Śląsk na dobrej drodze”, realizowanego przez Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.
Modernizacja obejmuje przede wszystkim wymianę zużytej nawierzchni jezdni, poprawę stanu technicznego drogi oraz wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego.
W związku z prowadzonymi robotami drogowcy wprowadzili na remontowanym odcinku ruch wahadłowy.
Zasadnicze prace związane z wymianą nawierzchni mają zostać zakończone na wiosnę. Natomiast wykonanie nowego oznakowania poziomego zaplanowano najpóźniej w czerwcu.
Nie chcecie elektronicznych podzielników ciepła?
Nikt tego nichce te podzielniki nasile wciska Spółdzielnia Mieszkańcy Walczcie
Głos
18:06, 2026-03-09
Horbatowski ponownie szefem w Głogowie
Nie ma to jak wygrać samemu ze sobą 🤔
Zdzich
17:47, 2026-03-09
Ostatnie pożegnanie Ryszarda Rybarczyka
kiedy ja chowalam rodzicow nie bylo zasilku pogrzebowego ani tamtego po komuchach ani tego od KOSINIAKA pogrzeb w rodzinie to byl strach i panika a starszy pan RYBARCZYK CZEKAL NA MOJE PIENIADZE NIE POGONIL ALE CZEKAL A JAK JEST TERAZ U INNYCH TO SAMI WIECIE
busia
16:35, 2026-03-09
Ostatnie pożegnanie Ryszarda Rybarczyka
a na cmentarzu na legnickiej to ponad polowa zmarlych naszych dziadkow rodzicow i dzieci pochowana byla przez RYBARCZYKOW ja dzisiaj tez mam tamte wspomnienia i ta wielka chec pomocy bo kazdy kto traci bliskiego staje sie bezradny a ta rodzina kazdemu pomagala jak mogla. BOZE miej go w swej opiece
xyz
16:18, 2026-03-09
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz