Dzieje się

Zamknij

[WIDEO] Radni Koalicji Obywatelskiej w... koparce. I wybuchał afera!

Krzysztof Dubrowski Krzysztof Dubrowski 09:00, 27.06.2026 Aktualizacja: 10:58, 27.06.2026
10 [WIDEO] Radni Koalicji Obywatelskiej w... koparce. I wybuchał afera!

Radni: Żaneta Baczyńska (KO) i Michał Górawski (KO) nagrali filmik na placu budowy. Radny Krzysztof Sarzyński (PiS) twierdzi, że występy z udziałem koparki mogły oznaczać złamanie wielu przepisów.

Pismo z interpelacją już trafiło do głogowskiego magistratu. Na pytania radnego ma odpowiedzieć prezydent Rafael Rokaszewicz i jego urzędnicy. Kwestii do wyjaśnienia jest sporo.

Kontrowersyjny film nie powstał przypadkowo. Dwójka radnych wcześniej złożyła interpelację dotyczącą naprawy ul. Parafialnej, gdzie od dłuższego czasu mieszkańcy skarżyli się na wystające studzienki.

Ich działania zakończyły się sukcesem – remont rozpoczął się w minioną środę. Jednak sposób promowania tej inwestycji wywołał kontrowersje. Film z udziałem radnych siedzących w koparce został już usunięty z internetu.

::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/shorts/pKBhu7CxK2s"}

Konkretny problem

Teraz sprawą zajmuje się radny Krzysztof Sarzyński. W swojej interpelacji pyta między innymi, czy nagranie powstało w godzinach pracy radnych, którzy są jednocześnie pracownikami miejskich jednostek organizacyjnych. Chce również wiedzieć, czy do realizacji filmu wykorzystano sprzęt należący do Urzędu Miejskiego, MOK-u, teatru lub innych miejskich instytucji oraz czy w nagraniu uczestniczyli inni pracownicy samorządowi w czasie, gdy powinni wykonywać swoje obowiązki służbowe.

Radny domaga się także informacji, kto wyraził zgodę na wejście osób postronnych na teren prowadzonych robót oraz na samo nagrywanie filmu na placu budowy. Pyta również, czy Żaneta Baczyńska i Michał Górawski posiadali wymagane przeszkolenia związane z obsługą ciężkiego sprzętu lub czy przeprowadzono dla nich odpowiedni instruktaż stanowiskowy.

To jednak nie koniec. W interpelacji pojawiają się także pytania o brak środków ochrony indywidualnej podczas przebywania na placu budowy, ewentualne zakłócenie prowadzonych robót oraz o to, czy wykonawca poniósł z tego tytułu jakiekolwiek straty. Sarzyński chce również poznać nazwę firmy odpowiedzialnej za remont ul. Parafialnej oraz listę ewentualnych podwykonawców.

Słońca nie widać!

Sprawa legalności kontrowersyjnego nagrania będzie teraz analizowana w głogowskim ratuszu. Radny Sarzyński odpowiedzi otrzyma na piśmie. Wcześniej swoje wyjaśnienia prawdopodobnie będą musieli złożyć również bohaterowie filmu z koparką.

I w całej sprawie brakuje tylko jednego elementu. Prace na ul. Parafialnej rozpoczęły się w środku ogromnych upałów. Pracownicy układający kostkę zwracali uwagę, że na budowie powinien pojawić się przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy, ponieważ temperatura, w jakiej przyszło im wykonywać obowiązki, jest zdecydowanie zbyt wysoka.

Tego problemu nie zauważyli ani twórcy filmu z koparką, ani radny opozycji, który poskarżył się na nagranie prezydentowi.

Do sprawy powrócimy.

::news{"type":"see-also","item":"188114"}

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (10)

Meksyk Meksyk

2 5

Widzieliście na oczy koparkę?to jest ładowarka mini ładowarka

09:31, 27.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

KtośKtoś

3 0

Jak byś się tak dobrze znał na sprzętach to byś widział że na zdjęciu siedzą w koparce, mini koparce.

10:18, 27.06.2026

KopKop

0 0

Sam jesteś ładowarka xD

10:21, 27.06.2026

MichałMichał

0 0

A ty widziałeś filmik?

10:36, 27.06.2026

MichałMichał

12 1

Ostatni akapit bardzo trafny. Pracownicy nikogo nie interesują, tylko promocja partii/walenie w przeciwnika. A gdyby nie barwy partyjne, nikt by pewnie nie czepiał się takiego filmiku i żadnej interpelacji by nie było. Albo też film by w ogole nie powstał.

09:48, 27.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wiktor Wiktor

2 0

Z jednej strony utarcie nosa "najmądrzjszemu"i wszystko wiedzącemu radnemu bardzo się przyda.Trochę pokory panie radny g.

13:07, 27.06.2026

Ech....Ech....

13 0

Z jednej strony zacietrzewienie pisowców którzy ze wszystkiego kręcą aferę, z drugiej dziecinada i teatrzyk platformersów... Na dodatek prezydent, co nic nie może...
Kiedy w naszym mieście zaczną rządzić kompetentni, poważni i życzliwi ludzie?

12:09, 27.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nowy .Nowy .

5 2

No tak PO, lubi koparki i kopanie w korycie, aby jak najwięcej kasy wykopać. A nam powiedzą..
.piniedzy nie ma i nie będzie......

12:52, 27.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

panpan

2 1

Czy ci dwoje byli w pracy? Jak weszlina teren budowy, do maszyny budowlanej. To że z siebie zrobili wariatów to ich sprawa, ale że są "radnymi" to powinni złożyć dymisje i nie ośmieszać mieszkańców Głogowa (swoją partię niech ośmieszają). I ciekawe czy PIP może tam coś wyjaśnić?

14:30, 27.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

0 0

Jaki teren budowy? czy na drodze stał plot/ ogrodzenie? NIE, to mógł wejść każdy na drogę skoro nie ma ogrodzenia to nie ma zakazu. Nie widziałem filmiku ale też małe dzieci wpuszczam do kabiny na zdjęcia nie że ciągle ale czasami to się zdarza jak są bardzo ciekawskie brzdące;) oczywiści to operator bierze na "barki" na wpuszczenie. Tu tylko pytanie czy mogli być tam w czasie pracy o ile byli w pracy.

16:39, 27.06.2026


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%