Radni: Żaneta Baczyńska (KO) i Michał Górawski (KO) nagrali filmik na placu budowy. Radny Krzysztof Sarzyński (PiS) twierdzi, że występy z udziałem koparki mogły oznaczać złamanie wielu przepisów.
Pismo z interpelacją już trafiło do głogowskiego magistratu. Na pytania radnego ma odpowiedzieć prezydent Rafael Rokaszewicz i jego urzędnicy. Kwestii do wyjaśnienia jest sporo.
Kontrowersyjny film nie powstał przypadkowo. Dwójka radnych wcześniej złożyła interpelację dotyczącą naprawy ul. Parafialnej, gdzie od dłuższego czasu mieszkańcy skarżyli się na wystające studzienki.
Ich działania zakończyły się sukcesem – remont rozpoczął się w minioną środę. Jednak sposób promowania tej inwestycji wywołał kontrowersje. Film z udziałem radnych siedzących w koparce został już usunięty z internetu.
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/shorts/pKBhu7CxK2s"}
Teraz sprawą zajmuje się radny Krzysztof Sarzyński. W swojej interpelacji pyta między innymi, czy nagranie powstało w godzinach pracy radnych, którzy są jednocześnie pracownikami miejskich jednostek organizacyjnych. Chce również wiedzieć, czy do realizacji filmu wykorzystano sprzęt należący do Urzędu Miejskiego, MOK-u, teatru lub innych miejskich instytucji oraz czy w nagraniu uczestniczyli inni pracownicy samorządowi w czasie, gdy powinni wykonywać swoje obowiązki służbowe.
Radny domaga się także informacji, kto wyraził zgodę na wejście osób postronnych na teren prowadzonych robót oraz na samo nagrywanie filmu na placu budowy. Pyta również, czy Żaneta Baczyńska i Michał Górawski posiadali wymagane przeszkolenia związane z obsługą ciężkiego sprzętu lub czy przeprowadzono dla nich odpowiedni instruktaż stanowiskowy.
To jednak nie koniec. W interpelacji pojawiają się także pytania o brak środków ochrony indywidualnej podczas przebywania na placu budowy, ewentualne zakłócenie prowadzonych robót oraz o to, czy wykonawca poniósł z tego tytułu jakiekolwiek straty. Sarzyński chce również poznać nazwę firmy odpowiedzialnej za remont ul. Parafialnej oraz listę ewentualnych podwykonawców.
Sprawa legalności kontrowersyjnego nagrania będzie teraz analizowana w głogowskim ratuszu. Radny Sarzyński odpowiedzi otrzyma na piśmie. Wcześniej swoje wyjaśnienia prawdopodobnie będą musieli złożyć również bohaterowie filmu z koparką.
I w całej sprawie brakuje tylko jednego elementu. Prace na ul. Parafialnej rozpoczęły się w środku ogromnych upałów. Pracownicy układający kostkę zwracali uwagę, że na budowie powinien pojawić się przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy, ponieważ temperatura, w jakiej przyszło im wykonywać obowiązki, jest zdecydowanie zbyt wysoka.
Tego problemu nie zauważyli ani twórcy filmu z koparką, ani radny opozycji, który poskarżył się na nagranie prezydentowi.
Do sprawy powrócimy.
::news{"type":"see-also","item":"188114"}
Meksyk 09:31, 27.06.2026
Widzieliście na oczy koparkę?to jest ładowarka mini ładowarka
Ktoś10:18, 27.06.2026
Jak byś się tak dobrze znał na sprzętach to byś widział że na zdjęciu siedzą w koparce, mini koparce.
Kop10:21, 27.06.2026
Sam jesteś ładowarka xD
Michał10:36, 27.06.2026
A ty widziałeś filmik?
Michał09:48, 27.06.2026
Ostatni akapit bardzo trafny. Pracownicy nikogo nie interesują, tylko promocja partii/walenie w przeciwnika. A gdyby nie barwy partyjne, nikt by pewnie nie czepiał się takiego filmiku i żadnej interpelacji by nie było. Albo też film by w ogole nie powstał.
Wiktor 13:07, 27.06.2026
Z jednej strony utarcie nosa "najmądrzjszemu"i wszystko wiedzącemu radnemu bardzo się przyda.Trochę pokory panie radny g.
Ech....12:09, 27.06.2026
Z jednej strony zacietrzewienie pisowców którzy ze wszystkiego kręcą aferę, z drugiej dziecinada i teatrzyk platformersów... Na dodatek prezydent, co nic nie może...
Kiedy w naszym mieście zaczną rządzić kompetentni, poważni i życzliwi ludzie?
Nowy .12:52, 27.06.2026
No tak PO, lubi koparki i kopanie w korycie, aby jak najwięcej kasy wykopać. A nam powiedzą..
.piniedzy nie ma i nie będzie......
pan14:30, 27.06.2026
Czy ci dwoje byli w pracy? Jak weszlina teren budowy, do maszyny budowlanej. To że z siebie zrobili wariatów to ich sprawa, ale że są "radnymi" to powinni złożyć dymisje i nie ośmieszać mieszkańców Głogowa (swoją partię niech ośmieszają). I ciekawe czy PIP może tam coś wyjaśnić?
Ja16:39, 27.06.2026
Jaki teren budowy? czy na drodze stał plot/ ogrodzenie? NIE, to mógł wejść każdy na drogę skoro nie ma ogrodzenia to nie ma zakazu. Nie widziałem filmiku ale też małe dzieci wpuszczam do kabiny na zdjęcia nie że ciągle ale czasami to się zdarza jak są bardzo ciekawskie brzdące;) oczywiści to operator bierze na "barki" na wpuszczenie. Tu tylko pytanie czy mogli być tam w czasie pracy o ile byli w pracy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
[WIDEO] Miasto bierze się za fosę
Mury fosa to miejsce i stan historyczny, i zrobić płać zabaw dla nicponi....to tak jak zrobić wesołe miasteczko w nekropolii. No trochę szacunku do murów historii bo więcej lat mają niż nie jeden senior po 80 tce. Bez przesady...
Nowy...
17:10, 2026-06-27
Podwyżki, kwiaty i czerwona kartka dla starosty
Podwyżki i kwiaty za co...dla swoich i partyjnych,
Szpital
16:54, 2026-06-27
Beznadziejna sprawa progu
Od czasu zmiany organizacji ruchu , zamknięcie wyjazdu ze Starego Miasta ulicą Smolną, natężenie ruchu na Powstańców wzrosło znacznie... czy mury kościoła to wytrzymają??? nikt nie pomyślał w Urzędzie Miasta? Ważniejsze wpływy z miejsc postojowych na Smolnej . Próg zwalniający to problem, co zrobić kiedy są wyścigi lub inne imprezy ..
mieszkaniec
15:36, 2026-06-27
To ma być głogowska afera koparkowa
Czy ci dwoje byli w pracy? Jak weszlina teren budowy, do maszyny budowlanej. To że z siebie zrobili wariatów to ich sprawa, ale że są "radnymi" to powinni złożyć dymisje i nie ośmieszać mieszkańców Głogowa (swoją partię niech ośmieszają). I ciekawe czy PIP może tam coś wyjaśnić?
pan
14:30, 2026-06-27