Zamknij

Głogowski policjant dziesiąty w ultmaratonie. Biegł prawie dwadzieścia godzin!

11:15, 14.05.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:37, 14.05.2019
Skomentuj

Aspirant Krystian Biegajło zajął 10. miejsce w GWiNT Ultra Cross - ultmaratonie. Policjant ukończył trasę o długości 166 km. W zawodach startowało 500 biegaczy.

Bieganie to hobby i pasja aspiranta, który na co dzień pełni służbę na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Jest zastępcą oficera dyżurnego jednostki.

Bieg organizowany był na terenie trzech powiatów w województwie Wielkopolskim: grodziskiego, wolsztyńskiego oraz nowotomyskiego. Dystans pokonał w czasie 19 godz. 48 min. 6 s. Zawodnicy wystartowali z centrum Nowego Tomyśla i po morderczym biegu, zmagając się z licznymi podbiegami i piachem, po ponad 19 godzinach biegu, przebiegając przez Grodzisk Wielkopolski oraz Wolsztyn, zameldowali się z powrotem na mecie, w Nowym Tomyślu.

Policjant systematycznie startuje w maratonach ulicznych oraz w szczególnie trudnych ultramaratonach górskich i nizinnych, jak "Bieg Rzeźnika" w Bieszczadach, "Ultramaraton Karkonoski" czy "Bieg Siedmiu Dolin" w Beskidzie Sądeckim i dolinie Popradu. Jesienią ubiegłego roku zajął 105. miejsce w maratonie budapesztańskim, w którym startowało 27 tys. zawodników.
MK

foto:KPP Głogów

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%