Październik w teatrze im. Andreasa Gryphiusa – coś dla małych i dużych widzów.
Jesień w Głogowie zapowiada się wyjątkowo teatralnie. Teatr im. Andreasa Gryphiusa przygotował program na październik, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – od najmłodszych widzów, przez młodzież, aż po dorosłych.
– Zaczynamy ten miesiąc spektaklami dla uczniów szkół podstawowych – zapowiada Żaneta Baczyńska, kierownik głogowskiego teatru. Publiczność ponownie zobaczy popularne przedstawienie „W Zagadkowym Lesie”.
Po pierwsze na deskach pojawiają się w tym spektaklu aktorzy z naszego miasta. Ale przy okazji też duże podziękowania dla Nadleśnictwa Głogów, które za każdym razem pomaga nam w przygotowaniu scenografii – to wtedy, dzięki im, powstaje taki nasz wyczarowany las
– dodaje Baczyńska.
To widowisko nie tylko bawi, ale też uczy. – Chcieliśmy dzieciom przekazać bardzo ważne wartości – ekologia, dbanie o naturę. A także, że świat bez elektroniki też istnieje. I jest ciekawy, jest piękny – podkreśla kierowniczka teatru.
Na najmłodszych czeka także spektakl familijny „Oskar i rzeczy” w wykonaniu szczecińskiego Teatru Lalek „Pleciuga”, prezentowany w ramach ogólnopolskiego projektu Teatr Polska.
Nie zabraknie również propozycji dla starszych uczniów i młodzieży.
– Nie zapominamy o starszej młodzieży. Dlatego w październiku zaplanowaliśmy dwa spektakle dla nich – skierowane dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz szkół średnich. To dwie propozycje. Pierwsza z nich to spektakl Paradoks i kolejny w ramach projektu Teatr Polska – O tym można rozmawiać tylko z królikami – wylicza Baczyńska.
Jesienią w Głogowie pojawią się też uznani pisarze, którzy tradycyjnie wypełnią przestrzeń teatru literackimi wydarzeniami w ramach 41. Głogowskich Konfrontacji Literackich.
[ZT]173843[/ZT]
W repertuarze znajdą się również wyjazdy – z dwoma produkcjami (Akompaniator i W Zagadkowym Lesie) głogowscy aktorzy wystąpią na scenie w Lesznie.
Październik w teatrze zapowiada się więc różnorodnie i bogato – będzie czas na refleksję, edukację i dobrą zabawę. Pełen harmonogram wydarzeń znajduje się na plakacie poniżej. Bilety w sprzedaży.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Rodzinny festyn i promocja bezpieczeństwa w KGHM
Oszuści mówiliście że nagrody będą losowane wśród całej załogi za przepracowany bezpiecznie rok a tu masz tylko ci pracowali bezpiecznie co na festyn poszli to jest jawne oszustwo.
Pracownik
15:10, 2025-09-24
Banery przeciw edukacji zdrowotnej
Chodzę do Kościoła, bo jestem człowiekiem wierzącym. Politykę uprawianą w KK potępiam, bo to nie jest miejsce na takie rzeczy. Dziecko na edukację zapisałam, bo PRZECZYTAŁAM program i szkody jej to w życiu nie zrobi. Straszne jest to, jak wypowiadają się ludzie 60+, którzy szkołę mają za sobą. Program dopasowany do wieku, nauczyciele zdecydowanie nie wyglądają jak na tym plakacie. Współczuję tym, którzy samodzielnie nie potrafią podjąć decyzji i czerpią wiedzę od osób, które nie mają pojęcia o czym mówią. Edukacja seksualna, o której tak głośno to całe 45 minut. Żal, że tak wiele dzieci nie usłyszy o przemocy, hejcie i radzeniu sobie z emocjami.
katoliczka
14:03, 2025-09-24
Setki osób czeka w kolejce na TBS w Głogowie
Rodziny i znajomi radnych już nie mogą się doczekać.
Niewolnik
12:42, 2025-09-24
KGHM zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia
ile to lat w naszym miescie jest gimnastyka dla seniorow bezplatna a tu kghm obwiescil wiadomosc ze bezplatna i to dla 30 osob co za wysilek monopolisty
1111
10:49, 2025-09-24
Mateusz Komperda [email protected]